„Česká Kanada v čele s městem Jindřichův Hradec má turistům co nabídnout. Věřím, že letošní sezóna bude dobrá a lidé si k nám najdou cestu, a to nejen na jeden den, ale stráví v České Kanadě třeba celou dovolenou, “ sdělil starosta Jindřichova Hradce a předseda Destinačního managementu Česká Kanada Jan Mlčák.

Česká Kanada je jedna z turistických oblastí jižních Čech, rozprostírající se od hranic s Jihomoravským krajem a krajem Vysočina až po zámek Červená Lhota. Nedílnou součástí takto rozsáhlého území jsou turisticky dominující města – Jindřichův Hradec, Dačice, Slavonice a Nová Bystřice, spousta významných historických památek a nespočet aktivit pro volný čas.Cyklisté mohou využít hustou síť cyklotras protínající území České Kanady, které je zavedou na známá i méně známa místa.

Hotel Concertino - Zlatá Husa. Ilustrační foto.
Obsazenost hotelů a penzionů na Hradecku je nyní slabá, lidé najedou v létě

Podle mluvčí města Jindřichův Hradec Elišky Čermákové, ani v tomto roce Česká Kanada nezapomněla na malé návštěvníky. Pro děti s rodiči je připraveno „Putování s dětmi po České Kanadě“. Při putování děti objeví spoustu zajímavých míst a ještě získají odměnu. Jediným úkolem pro děti je sbírání razítek do průvodce, užít si Českou Kanadu a na konci svého putování vyzvednout odměnu na některém z informačních center České Kanady. Razítka získají na všech místech, kde si užijí zábavu – ZOO Na Hrádečku, Obludiště, úzkokolejka, Léto v kukuřici, Dům gobelínů, Výstavní dům Stará radnice, Cesta pohádkovým lesem nedaleko Slavonic, koupaliště Dačice, rozhledna U Jakuba, Houbový park, bazén Jindřichův Hradec, Hvězdárna a planetárium prof. F. Nušla, Bejčkův Mlýn nebo Muzeum fotografií a obrázkových medií.

Pro milovníky historie a památek se opět otevřou dle slov mluvčí města J. Hradec Elišky Čermákové, brány hradu Landštejn, zámku Dačice, třetího největšího hradebního komplexu Jindřichův Hradec, pohádkového zámku Červená Lhota a dalších malých zámečků. Brány muzeí a galerií také nezůstávají zavřené a i v létě budou vítat své návštěvníky. Muzeum veteránů v Nové Bystřici vystavuje další zrenovovaná historická auta, Provaznické muzeum v Deštné poodhalí tajemství výroby provazů a sousedící Letecké muzeum návštěvníkům ukáže zajímavosti z historie letectví.