Přestože nový školní rok ještě nezačal, v jedné ze tříd jindřichohradeckého gymnázia se již s výukou začalo. Do lavic usedlo devět budoucích studentů Gymnázia Vítězslava Nováka, aby si zopakovali a případně i prohloubili své znalosti z anglického jazyka.Tento prázdninový kurz již tradičně pořádá jazyková škola Level ve spolupráci právě s jindřichohradeckým gymnáziem a nakladatelstvím Oxford University Press. Jedná se již o 5. jubilejní ročník repetitoria anglického jazyka, jehož úkolem je podle majitelky jazykové školy Patricie Vondrkové usnadnit žákům devátých tříd přestup na gymnazijní studium. „Letos je pro ně připraven i bonus v podobně jednoho výukového dne s rodilým mluvčím. Navíc celý výukový týden je formou soutěže a na konci účastníci prezentují v anglickém jazyce jimi zvolené téma," sdělila Patricie Vondrková.

Budoucí studenti gymnázia si zde během dopoledního vyučování zopakují gramatiku, procvičí se v konverzaci a ověří si tak v praxi své znalosti jazyka. Celkový rozsah výuky je 20 hodin za týden. „Já jsem si sama tenhle kurz vyhledala," řekla Ilona Březinová z Jindřichova Hradce s tím, že jí tedy rozhodně rodiče přemlouvat nemuseli.

Podobné důvody má i Radek Kopřiva, který na kurz dojíždí až z Kunžaku. „Chtěl jsem sem jít, abych si ověřil svoje znalosti a zopakoval si vše, co jsem mohl během prázdnin zapomenout," řekl a dodal, že doufá, že se mu tak podaří co nejlépe odstartovat nový školní rok a začlenit se do vyučování.

Matyáš Hurych měl v tomto termínu odjet na soustředění s volejbalovým týmem, ale angličtina nakonec zvítězila. „Šel jsem na tenhle kurz rád a dobrovolně, je to jen dopoledne, takže to tolik neomezuje nějaké další aktivity."

Všichni se shodují, že jim tento kurz jistě pomůže při přechodu ze základní školy na gymnázium, kde se způsob výuky může do určité míry lišit.

Petra Jouzová