Jak informovala mluvčí města Dačice Markéta Nováčková, oceněni byli jednotlivci i kolektivy několika věkových kategoriích. Na podiu se během večera vystřídalo mnoho mladých sportovních talentů i sportovní hvězd. "O hudební doprovod se postarala zpěvačka Nikol Votrubová a sportovní ukázku předvedly nadané dívky z Gymnastiky Dačice," dodala.

„Výsledky dačických sportovců z minulého roku byly opravdu vynikající a jsem velmi rád, že mezi oceněnými zazněla i jména z Dačic,“ uvedl starosta města Miloš Novák.

V kategorii mládeže se za TJ Centropen Dačice umístili Karolína Kuncová (1. místo – Mistrovství ČR 100 hodů sdružených) a Jakub Neuvirt (1. místo – Mistrovství ČR ve sprint).

Saxofonista kapely UDG Adam Kupera letos 29. února oslavil 40. narozeniny.
Přechodňátka na jihu Čech. 29. únor je výjimečný den, říká saxofonista UDG

Zvláštní cenu získali Marie Zbytovská, Jiří Malínek a Václav Šuler.

V kategorii kolektivy dospělí se na krásném 2. místě umístilo družstvo žen TJ Centropen Dačice – kuželky za postup do 1. ligy ČR. Cenu převzaly členky týmu s trenérkou Evou Fabešovou.

„Chtěl bych sportovcům poděkovat za výbornou reprezentaci našeho města. Jejich úspěchy jsou velkou inspirací a dokazují, že odhodlání a oddanost vede k dosažení vynikajících výsledků. Vím, že za každým úspěchem je mnoho hodin tvrdého tréninku a odříkání. Proto si tyto úspěchy zaslouží uznání a respekt,“ poděkoval sportovcům starosta.