„Letos jsou v městském rozpočtu na opravy po zimě vyčleněny čtyři miliony korun. Vycházeli jsme z roku 2008, kdy stály opravy 3,5 milionu a z loňského roku, kdy byly za 4,5 milionu korun. Obávám se, že letošní částka stačit nebude, proto budeme žádat o navýšení rozpočtu o půl milionu korun,“ uvedl ředitel jindřichohradecké Městské společnosti Mihos Ondřej Prokopec.

Zima se letos na komunikacích v Jindřichově Hradci a místních částech podle jeho slov odrazila výrazně hůř než tomu bylo vloni.

„Začneme jako vždy na hlavních tazích podle toho, kde je nejdřív zameteno, tedy ve Vídeňské a Václavské ulici, kde je největší provoz aut, aby se zamezilo jejich poškození,“ doplnil Ondřej Prokopec. V současné době, stejně jako cestáři, čekají na teplou obalovou směs, aby mohli s opravami začít. Zatím opravují průběžně celou zimu jen ta nejkritičtější místa studenou směsí, která bohužel není tak trvanlivá jako teplá.

V Dačicích se také chystají provést běžné opravy. „Komunikace vypadají po zimě tak jako každý rok, situace není nijak výjimečná. Stav silnic je dobrý, protože se průběžně opravují,“ sdělil ředitel Technických služeb v Dačicích Mojmír Holec.

V loňském roce byla v Dačicích provedena například první etapa rekonstrukce komunikací na sídlišti Červený vrch, která letos pokračuje.
Podobně jsou na tom v Třeboni, kde má hodně ulic také nový povrch. Přesto se opravám ani tady na některých místech nevyhnou.

„Na opravu výtluků máme vyhrazen asi milion korun. Dnes jsme na jejich provedení ve výběrovém řízení vybrali na základě cenové nabídky Technické služby,“ uvedl včera místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz.
S pracemi ve městě a místních částech začnou podle jeho slov pracovníci Technických služeb, jakmile jim to klimatické podmínky dovolí, nejspíš po Velikonocích.

Renata Pávková, Stanislava Koblihová