„V Jindřichově Hradci je vybudována nová stezka na Dolní Skrýchov, dále pak lidé mohou jezdit na asfaltové cestě pod gymnáziem nebo po příjezdové cestě na Frankův dvůr, který je směrem na Buk,“ říká Jana Popelková z jindřichohradeckého infocentra.

„Po zmíněných asfaltkách se sice jezdí dobře, ale jsou hrozně krátké, člověk to má přejeté do pěti minut. Jakmile vysvitne sluníčko, je asfaltka na Frankův dvůr velmi frekventovaná a plná cyklistů, maminek s kočárky, bruslařů a pejskařů, takže se tam i špatně vyhýbá,“ uvedla svou zkušenost fanynka in–line Dagmar Petrová z Jindřichova Hradce.

V okolí Třeboně jsou čtyři hlavní trasy, které mohou bruslaři využívat.
„První stezku představuje trasa Třeboň – Břilice – Dunajovice – Miletín, druhá pak je Třeboň – U Petra a Pavla – Holičky – Vitmanov. Další je z Chlumu u Třeboně do Staňkova okolo rybníka Hejtman. Poslední vede po trase Jakule – Jandovka – Hrdlořezy,“ uvedl Petr Probst z třeboňského „íčka“.

Naopak v Dačicích žádné takové stezky vyhrazené nejsou. „Pokud někde chtějí bruslaři jezdit, tak pouze na silnicích s malým provozem,“ sdělila Lenka Tůmová z informačního střediska Dačice.

Stejně na tom jsou podle Dagmar Němcové z infocentra v Lomnici nad Lužnicí.

„Na Lomnicku žádné takové stezky nejsou. Co vím, tak lidé jezdí většinou na Jemčinu nebo někam, kde je pěkná asfaltová cesta. Ale vyloženě žádnou takovou trasu tu nemáme,“ informovala Němcová.
Podle Petra Kučery z Jindřichova Hradce se zde na in–line bruslích moc dobře jezdit nedá. „I když cesta okolo Palice a na Frankův dvůr není tak špatná, nejlepší ale určitě je, když se jede pozadu do Třeboně. Tam je taková hodně dlouhá rovinka mezi rybníky, kde je to moc hezké. Vede to od Staré Hlíny až do Třeboně,“ popisuje Kučera.

Zaměstnanec CykloSportu Hájek, Tomáš Holický, Deníku prozradil, že u nich existuje možnost servisu právě pro in–line brusle. „Určitě je u nás tato služba možná, ale v těchto měsících jsem její využití zaznamenal pouze asi dvakrát.“

Lucie Schmiedová