„Zatím je pro mne jeho ekonomika ještě neznámá. Budeme zjišťovat, jestli jsou provozní náklady srovnatelné s náklady podobných kluzišť, které se provozují jinde. Nemůžeme ale počítat s tím, že se kluziště vyplatí provozovat z ekonomického důvodu. Tím, že tady je kluziště, je tu alternativa pro děti a zájemce o bruslení, aby nechodili na přírodní led, kde je riziko jeho prolomení. Z hlediska bezpečnosti, zejména dětí, se umělý led rozhodně vyplatí,“ uvedl starosta Jiří Houdek. Umělá ledová plocha je zatím stále ve zkušební době. Jiří Houdek potvrdil, že ví o problémech s technologií, které se také odrazily v ekonomice provozu.

„Neustále slyším kritiky a připomínky na kvalitu ledu. Ohledně kvality ledu a technologie této stavby platí stále ještě záruka, kterou budeme samozřejmě uplatňovat, aby se vše včas napravilo. I když je kluziště jistou koulí na noze – rozjetí provozu, záměr a kvalita stavby, které nám dělají problémy už teď a musíme je nějakým způsobem řešit, myslím si, že je dobře, že tu kluziště je,“ uzavřel Jiří Houdek. Zdůraznil, že za zajištění bezpečnosti dětských i dospělých bruslařů v Třeboni řešení problémů s kluzištěm opravdu stojí.

Pokud by si chtěl někdo vyzkoušet umělou ledovou plochu osobně, má možnost vždy v pondělí až pátek od 15.15 do 16.15, ve středu a v pátek až do 18.15. V sobotu a v neděli pak od 12.30 do 16.15 hodin.