Tyto finance byly v minulosti rozdělovány mezi sportovní svazy, a také většina obcí chtěla významnou část těchto prostředků věnovat právě na rozvoj sportovní činnosti.
Peníze měly být zaslány ve čtyřech čtvrtletních platbách a jejich první část měla dorazit na obecní účty do konce dubna. To se však míjí realitou, neboť podle slov starostů některých obcí nedostaly tyto zatím buď vůbec nic, nebo jen zanedbatelnou část.
„Obec Studená zatím žádné peníze ze sdílených daní z hazardních her neobdržela," potvrdil starosta Studené Vítězslav Němec.
Také České Velenice, které měly podle hrubých předběžných odhadů počítat s částkou až osm milionů korun, zatím na finance marně čekají.
„Nedostali jsme zatím vůbec nic. Pídil jsem se potom prostřednictvím finančního úřadu, ale nic nenasvědčuje tomu, že by některá část sdílených daní, které byly městu vyplaceny, pocházela právě z těchto zdrojů. Zkusíme ještě počkat do konce května, snad se platba jen někde pozdržela a peníze teprve přijdou," doufá starosta Českých Velenic Jaromír Slíva.