Na dětském oddělení už měli takové přehrávače dva, ale jeden je rozbitý, proto Mládež ČČK po domluvě s primářem oddělení Miroslavem Tomsem pořídila ze sbírky nový v hodnotě 2 029 korun.

Předsedkyně Mládeže ČČK Jitka Čechová předala ve čtvrtek nový DVD přehrávač zástupci primáře dětského oddělení jindřichohradecké nemocnice Jakubovi Rytíři.

Dar Mládeže ČČK dětskému oddělení jindřichohradecké nemocnice je velmi chvályhodný. Škoda jen, že takovýchto skutečně reálných sbírek na konkrétní potřebné věci není více. Občas se sice najde výjimka, ale většina peněz ze sbírek jde do velkých nemocnic, na velké projekty a do zahraničí. Jistě, všechny dobročinné akce mají smysl, ale když má člověk peníze, měl by je také dávat tam, kde hned vidí, jak pomohly. Výborný projekt je například každoroční zábavné odpoledne v Jindřichově Hradci Slunéčko, jehož výtěžek šel tentokrát na pomůcku pro dívku, aby mohla nastoupit do výuky v běžné základní škole. Myslím si, že i lidé v jádru nedůvěřiví v těchto případech do své peněženky sáhnou. A to je dobře, protože by si měli uvědomit, že to dělají také pro sebe a své potomky. Ti mohou také onemocnět a budou potřebovat nemocniční péči. Pak je každý rád, že existují také takoví lidé a takové projekty, které jdou přímo do zařízení v okrese nebo přímo konkrétním lidem na potřebné pomůcky. Na dětském oddělení jindřichohradecké nemocnice je však také šikovný personál a vyučující ze školy a školky, kteří se snaží vylepšovat nemocniční prostředí stále jak jen to jde a vedou k tomu také děti. Včera děti v nemocnici zpříjemnily pobyt dalším chudákům „marodům“ už tím, že vyrobily krásnou jarní výzdobu. renata.pavkova@denik.cz