V jedenáctém týdnu roku zaznamenali hygienici ve srovnání s předešlým týdnem další pokles výskytu akutních respiračních infekcí v jihočeském regionu. V jindřichohra­deckém okrese byl zaznamenán pokles o 5, 7 procenta. V regionu bylo tak ke včerejšímu datu pouze 728 nemocných na sto tisíc obyvatel, což je už hluboko pod hranicí zvýšeného výskytu.

„Poprvé jsme letos zaznamenali pokles nemocnosti ve všech okresech regionu. Nejvýrazněji klesla nemocnost na Českobudějovicku o –7,8 procenta, nejméně na Táborsku. Nejvyšší nemocnost nyní registrujeme na Českokrumlovsku a Prachaticku,“ informoval František Kotrba z Krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích.

Relativní nemocnost v kraji se v porovnání s předchozím týdnem snížila o 5,4 procenta, kraj jako celek vykazuje relativní nemocnost 1034 případy na sto tisíc obyvatel. Relativní nemocnost v okrese znamená prakticky počet případů na sto tisíc obyvatel daného okresu s přihlédnutím k počtu obyvatel okresu a jejich věkovému složen, takže jsou jednotlivé územní celky porovnatelné. Hygienici také už dlouhou dobu nezaznamenali nárůst potvrzených pozitivních případů takzvané prasečí chřipky.