Jak přiblížila mluvčí nemocnice Eliška Čermáková, v ambulanci se lékaři zaměřují na takzvané vlhké hojení ran. „Tedy moderní a účinnou metodu například pro převazy ran u diabetiků po amputaci končetiny nebo u pacientů s bércovými vředy,“ upřesnila.

MUDr. Nataliya Popovych, která má s vlhkým hojením ran bohaté zkušenosti a ordinaci povede, vysvětlila: „Obdobné centrum funguje v okolí jen v Českých Budějovicích a v Soběslavi. V současné době pacienti z Jindřichohradecka docházeli na převazy na chirurgickou ambulanci. Otevřením specializované ambulance té chirurgické ulevíme a pacientům nabídneme komplexní moderní léčbu.“

Návštěvníci Dne zdraví v Nemocnici Jindřichův Hradec se dozvěděli množství zajímavých i poučných informací z nejrůznějších oborů.
Na Den zdraví v Nemocnici Jindřichův Hradec zavítalo mnoho zájemců

Vlhké hojení ran je metoda za použití speciálních přípravků, které vytvoří ideální klima pro ránu, absorbují zápach, napomáhají hojení a udržují ránu v potřebné vlhkosti. „Cílem je maximálně zjednodušit a zefektivnit péči o ránu, aby pacient nemusel místo převazovat několikrát denně ale ideálně jednou za dva až tři dny,“ doplnila MUDr. Popovych.

Ambulance sídlí v přízemí polikliniky, zatím je v provozu každé úterý dopoledne a podle potřeby se ordinační hodiny rozšíří.

„Po ukončení pilotního provozu ambulance plánujeme navázat spolupráci s organizacemi zajišťujícími domácí péčí tak, abychom se v péči o pacienty s chronickými ranami vhodně doplňovali a nastavili společnou strategii,“ popsal další plány do budoucna primář chirurgického oddělení jindřichohradecké nemocnice MUDr. Lukáš Havlůj, Ph.D.