Možnost uhradit lékařské vyšetření nebo regulační poplatek bezkontaktně přímo na místě ošetření ušetří čas například samoplátcům na radiodiagnostickém oddělení nebo maminkám při platbě za nadstandartní pokoje v porodnici, ale i na dalších sedmi pracovištích.

Platební terminály nemocnice zprovoznila už se začátkem roku. Fungovaly ale zatím jen ve zkušebním režimu. V současné době už zdravotnické zařízení spustilo ostrý provoz a pacienti nové možnosti začali využívat.

V dolním areálu českobudějovické nemocnice vyroste nové neurodegenerativní centrum.
Bazén, domov důchodců, neurodegenerativní centrum. Projděte si investice roku

„Přizpůsobujeme se současnému trendu a vycházíme vstříc těm pacientům, kteří raději platí kartou. Dosud samoplátci za vyšetření museli chodit částku uhradit na centrální pokladnu, kde měli možnost použít hotovost nebo kartu. Teď, když jsou terminály na jednotlivých odděleních, tak pacienti zaplatí jednoduše přímo tam a ušetří si cestu na pokladnu a zpátky,“ uvedla k novince mluvčí jindřichohradecké nemocnice Eliška Čermáková s tím, že pacienti kromě platební karty mohou zaplatit i mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami.

Bezkontaktně je možné hradit platby na radiodiagnostickém oddělení na poliklinice i v pavilonu E, rehabilitačním a dětském oddělení, gynekologické, oční a chirurgické ambulanci, porodnici i na urgentním příjmu.

Ellen přišla v jindřichohradecké porodnici na svět 1. ledna ve 2 hodiny a 17 minut.
Prvním miminkem narozeným v hradecké porodnici je Ellen. Na svět si pospíšila

Možnost zaplatit regulační poplatek nebo parkovné bezkontaktně mají pacienti i návštěvníci areálu také v automatu v hale pavilonu E u urgentního příjmu. Druhý automat na placení poplatků u budovy ředitelství nemocnice poblíž výjezdu zatím platbu kartou nepřijímá.

„Obecně je využívaný méně a v tuto chvíli umožňuje jen platbu v hotovosti. V současné době rozšíření o platbu kartou neplánujeme, ale ani do budoucna nevylučujeme, pokud o to bude zájem,“ upřesnila Eliška Čermáková. Kromě toho jsou platby pomocí platebních karet možné dlouhodobě také v lékárnách, na pokladně a v bistru.