Návštěvníci nemocnice i pacienti mohou letos poprvé obdivovat záhony s narcisy, hyacinty, tulipány a dalšími cibulovinami. Na letní měsíce vykvetou pivoňky nebo juka. Nemocnice nově nakoupila také sedm laviček, které nahradí většinou dosluhující mobiliář. Na nových lavičkách si lidé budou moci posedět například před poliklinikou.

Proměna areálu nemocnice se dotkla také stromů. V polovině března jich několik muselo k zemi. "Na podzim se zjistilo, že jedna z jedlí u ředitelství začíná schnout, proto byl tento strom odstraněn. Z bezpečnostních důvodů musely být pokáceny i dva smrky vedle, protože byly přilehlé a samy by nevydržely nápor případného silného větru," vysvětlil bezpečnostní manažer nemocnice Lubomír Beran. Za chvíli se ale začnou zelenat stromy nové. Jako náhradu totiž pracovníci nemocnice vysadili okrasné jabloně a buky.

Ilustrační foto.
Péči o seniory často nahrazují sociální lůžka v nemocnicích. Zájem je obrovský

Zdravotnické zařízení se rozhodlo vybudovat novou odpočinkovou zónu u bezbariérového vstupu ze zadní části oddělení následné péče sousedící s Václavskou ulicí. "V současné době se v místě odstraňuje náletová vegetace. Stromům, které tady zůstanou, dáme nějakou úpravu i zdravotní řez tak, aby to bylo bezpečné pro klienty, kteří v tomto mini parčíku budou moci relaxovat. Velký pohyb aut na sousední ulici určitě nevadí, protože lidé, kteří tu jsou hospitalizovaní, budou ruch ulice rádi sledovat," poznamenal Lubomír Beran a doplnil, že klientům oddělení poslouží i nové lavičky. Park za budovou oddělení následné péče bude hotový už na léto.