Dva muži nezávisle na sobě způsobili bolest jedné rodině, ukončili svůj život upálením

Jeho činu předcházela tragédie, jež se stala v den tradičního pálení čarodějnic 30. dubna, kdy jeho sestra, těhotná Ivana, ležela jako pacientka v nemocnici. V té době se upálil její přítel, otec nyní již tříměsíčního syna. O neštěstí se dozvěděla právě od bratra Pavla, který šokující zprávu slyšel v rádiu.

„V tu chvíli, když mi to řekl, divil se, že nechápe, jak to mohl udělat tak drastickým způsobem,“ vzpomíná stále nevěřícně Ivana.
Zpráva pro ni tenkrát byla nepochopitelná, protože se přítel na miminko moc těšil. Podle jejích slov byl pracovitý a šikovný, po práci pomáhal rodičům s podnikáním a bratrovi se stavěním domu. O tom, co dalo impulz k tomu, aby čin provedl, se vedou dohady. Nejspíš to prý bylo kvůli finančním problémům a rozepřím v jeho rodině.

Nešťastné pondělí

„To odpoledne jsem jela s malým v kočárku na procházku, rodiče byli v domě a bratr u sousedů, nikdo jsme nic netušili. Jen jsme věděli, že byl Pavel nešťastný, protože měl s přítelkyní v neděli domluvenou schůzku a ona nepřišla. V pondělí nešel ani do práce, koupil si pivo a zůstal doma, “ vzpomíná Ivana.

Pavla našel zcela náhodou jeho bratr, když se vracel od sousedů. Zahlédl kouř na zahradě a až zblízka zjistil, že je to bratr. „Vrtulník tu byl asi do deseti minut, ale stejně už se nedalo nic dělat,“ vzpomínají bratr se sestrou.

Pavel kouřil, takže měl u sebe pořád zapalovač. Kanystr s benzínem měli v domě kvůli sekačce na trávu vždycky. Mohlo se stát, že ve zkratu, pod vlivem alkoholu, kterého se napil, udělal totéž, co slyšel, že tehdy udělal přítel jeho sestry.

„Nejhorší bylo, že jsem najednou viděla, jak můj bratr umírá. Kdybych nevěděla, že je to on, tak bych ho vůbec nepoznala, navíc jsem tak viděla i jak skončil můj přítel,“ svěřila se Ivana, která se od té doby stále budí ze spaní hrůzou.

„Ještě do poslední chvíle na nás mluvil, podával mi ruku a říkal, že to musel udělat…“ vzpomíná bratr.
Oba muži byli podle rodiny i oslovených lidí ve vsi pracovití, hodní a pohlední. Nikdo si nedokáže vysvětlit, proč svůj život ukončili takovým strašným způsobem.

Podle vyjádření rodiny byl Pavel od malička citlivý a uzavřený. Se svými problémy se nikomu nesvěřoval. Nebylo však pro ně tajemstvím, že se třináct měsíců scházel s vdanou ženou z Valtínova. Přesto, že se mu ji snažili kvůli tomu, že je vdaná a má dítě, rozmluvit, záleželo mu na ní a podřizoval vše tomu, aby se s ní mohl scházet.

Zklamaná láska

Rozcházela se s ním prý několikrát a on kvůli tomu mluvil o sebevraždě. Všichni si však mysleli, že jsou to jen řeči. Letos v zimě ho dokonce kamarádi hledali v lese, kam odešel s provazem. „Tenkrát jsme ho ještě našli včas,“ vzpomínal jeden z Pavlových známých. Přesto se ho nikomu nepodařilo do poslední chvíle uhlídat.

„Ještě před sebevraždou psal přítelkyni SMS zprávy, že se zabije, když se s ním rozejde, jeho telefon si odvezla policie,“ svěřila se sestra. Pavlova přítelkyně si jí prý stěžovala, že ji psychicky vydírá, ale nikdo nechtěl uvěřit tomu, že by své výhrůžky uskutečnil.

Rodina se rozhodla vypovědět svůj tragický příběh Deníku, jen proto, aby nevznikaly nepravdivé zkazky v jejich okolí. „Domluvili jsme se, že se s ním rozloučíme bez obřadu, protože už nemáme sil prodlužovat bolestné zážitky,“ uvedla maminka. Jejich jediným světlým bodem je teď Ivanin malý syn. „Kvůli němu se musíme držet a snažit se uvěřit, že bude líp,“ uzavřela Ivana.