O dlouho nevyužívaný objekt za sportovní halou měly již před časem zájem gymnastky či nedávno stolní tenisté, nakonec z toho ale sešlo.
„Problém je v tom, že se k budově nedá dostat těžkou technikou. Jediná přístupová cesta je totiž skrz podjezd parkovištěm vedle sportovní haly. Z druhé strany je hřiště Sokolu, který stroje přes svůj pozemek nepustí,“ vysvětlil tajemník městského úřadu v Jindřichově Hradci Karel Přibyl. Výška průjezdu je 2,2 metru, projedou tam tak v podstatě jen osobní automobily.

Město objekt nabízí za částku o málo převyšující 10 milionů korun. Budova je prázdná a zejména vnitřky odpovídají jejímu původnímu účelu.
„Vůbec netušíme, jestli se budova prodá. Nabídnutím ke koupi chceme zjistit, jaký je zájem. A třeba se nakonec ukáže, že někdo budovu smysluplně využije,“ podotkl Přibyl. Shrnul tak vlastně hlavní argument, který zastupitele přesvědčil, aby pro prodej zvedli ruku.

„Popravdě, ani nevím, že tam nějaká budova je, a to tu bydlím už spoustu let. Nenapadá mě, co by se tam dalo dělat. Snad jen něco pro sportovce nebo to zbourat,“ míní Danuše Krásová z Jindřichova Hradce. Původní zájem gymnastek a stolních tenistů opadl z několika důvodů. Hlavním z nich byla právě špatná dostupnost techniky pro rekonstrukci a také vysoké náklady na provoz.

„Ideální by bylo, kdyby se budova rozdělila do pater a pak by tam mohli být kuželkáři, gymnastky i stolní tenisté a o provozní náklady by se rozdělili. To se všechno ale teprve uvidí,“ doplnil Přibyl. Pokud by se pro bývalou kotelnu uplatnění nenašlo, nejspíš by došlo k její likvidaci. Městu by pak zůstal pozemek, který by mohlo využít jinak.

Jana Hýbková, Eliška Bučinová