Odezvu vzbudilo vyjádření majitele tamního klubu. K zveřejněným informacím se vyjádřil také předseda petičního výboru Daniel Turnvald či další zainteresovaný Petr Kadlec.

DLOUHODOBÝ STAV

Dle slov Daniela Turnvalda sepsání petice přecházely několikaleté a opakované prosby o řešení neúnosné situace. „Společně s dalšími majiteli nemovitostí a obyvateli lokality nechceme moc, stačí nám zavřené dveře Dada clubu, domluva hlučným hostům, které nechává majitel po desáté večer kouřit na dvorku nikoliv uprostřed náměstí,“ přiblížil s tím, že jakékoliv usnesení úřadu nenahradí obyčejnou slušnost a odpovědnost za své podnikání.

Podobně popisuje situaci i Petr Kadlec. „Sport řešíme aktivně dva roky, ob týden osobně volám v nočních hodinách Zdenku Kasperovi, aby utišil hosty na zahrádce,“ zmínil a dodal: „Nechat si potvrdit klid v oblasti od vikáře, který jako jediný z dotčených v oblasti petici nepodepsal s argumentem, že má okna na druhé straně budovy a hluk se ho tedy nedotýká, není úplně ideální,“ míní.

KONKURENČNÍ BOJ STRIKTNĚ ODMÍTAJÍ

O konkurenčním boji nemůže být řeč. „Díky bohu je letošní rok pro všechny gastropodniky v ulici tak úspěšný, že všichni lámou rekordy,“ podotkl Petr Kadlec. „Nevím, jak by mohlo zlatnictví, penzion a restaurace s grilem konkurovat nočnímu hudebnímu baru,“ doplnil Daniel Turnvald, že to je slovy souseda "humorné tvrzení".

Rozhodnutí města je podle Daniela Turnvalda přiměřené. "Pokud Zdeněk Kasper situaci dál nebude chtít řešit. Předpokládám, že město přistoupí k dalším krokům," předvídá. Smyslem sepsané petice je podle vyjádření Petra Kadlece zejména dodržování platného tržního řádu.

NÁVRH ŘEŠENÍ

V jejím závěru podepsaní také navrhli možná opatření, která by dopomohla ke klidu. Jde o zkrácení provozní doby, úklid stolků a laviček z předzahrádek po 22. hodině či instalace kamery k monitoringu prostorů.