Novobystřičtí zastupitelé na svém posledním jednání schválili přijetí peněz z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Jedná se o částku 400 tisíc korun, která poputuje Římskokatolické farnosti Nová Bystřice na první etapu obnovy věže kostela sv. Petra a Pavla v Nové Bystřici. Náklady akce činí 863 771 Kč, z toho dotace tvoří 400 000 Kč (46,31 %), podíl města je 86 378 Kč (10 %) a podíl vlastníka 377 393 Kč (43,69 %).

Zastupitelstvo města také souhlasilo se zahájením akce na stavební úpravy ulice Rybní bez podané žádosti o dotaci a zmocnilo radu města k provedení otevřeného výběrového řízení na dodavatele akce. Starosta města Jiří Zimola na jednání seznámil přítomné zastupitele s písemnou rezignací na mandát zastupitele Radka Schramhausera a s nástupem náhradníka Richarda Jaroše na jeho místo. Ten následně složil slib a stal se tak novým zastupitelem města.

Vítání občánků, bazárek a zápis do MŠ

Na sobotu 20. dubna se v obřadní síni novobystřického městského úřadu chystá první letošní vítání občánků. Přivítány při něm budou děti narozené v době od 1. srpna do 31. prosince 2023.

Doprava v centru je pro Novou Bystřici palčivým problémem už dlouhé roky.
Kvůli obchvatu se nám teď směje celá republika, říká Jiří Zimola

Blíží se také oblíbený charitativní bazárek. Lidé se jej dočkají v pátek 26. a sobotu 27. dubna, v pátek od 14 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin, konat se bude v novobystřickém KD Koruna. „Všechno, co už nepotřebujete, ale myslíte, že někomu jinému by to ještě mohlo udělat radost, můžete nosit do informačního střediska a městské knihovny vždy v jejich otevírací době od 10. dubna,“ uvádí pořadatelé.

V sobotu 27. dubna se novobystřický městský park stane cílem třetího Kanadského tuláka - výšlapu Českou Kanadou. Jeho účastníci tentokrát vyrazí z návsi v Kaprounu a do Nové Bystřice ujdou necelých šestnáct kilometrů. Veškeré podrobnosti o výšlapu, registraci, cenách, trase a dalších věcech se dozvíte na www.stezkack.cz.

Renata Koperdáková, zástupkyně ředitele pro mateřskou školu, oznámila, že Základní a mateřská škola Nová Bystřice připravuje na 6. května od 8 do 12 hodin den otevřených dveří spojený se zápisem do mateřské školy. „Rodiče si s sebou vezmou rodný list dítěte a dětem mohou vzít bačkorky a prohlédnout si naši školku,“ uvedla.

Poznáte město z našich fotografií?
FOTOHÁDANKA: Poznáte město podle fotek? Je nejstarším sídlem v okresu

Poradna v rodinném centru

Od začátku dubna funguje v prostorách rodinného centra poradna. Její provozní doba je v pondělí a čtvrtek odpoledne od 13 do 15 hodin, v úterý pak od 9 do 11:30 hodin. Termín schůzek je možné řešit po telefonické domluvě. Návštěvníci poradny získají potřebné informace o možnostech využití sociálních příspěvků, které souvisí s péčí o nemohoucí členy domácnosti, informace o dostupných terénních sociálních službách, které vám mohou pomoci s péčí v domácnosti vaší nebo vašeho blízkého nebo o kompenzačních pomůckách, které usnadní péči v domácnosti o osobu blízkou. Více informací je k získání na telefonním čísle 725 447 617 nebo na e-maile tomanova@novabystrice.cz.