Národní koordinační skupina pro digitální vysílání proto zřídila v Jihočeském kraji devět nových speciálních informačních center pro osoby se zdravotním postižením, které fungují od minulého pondělí.

Jedno z nich vzniklo také v Jindřichově Hradci v Janderově ulici. Funguje dvakrát týdně vždy v pondělí a ve středu od 9 do 12 hodin. Ve specializovaných informačních centrech je možné si vyzkoušet například práci se set-top-boxem, novým dálkovým ovladačem a přijít si pro radu a pomoc ohledně přechodu na digitální televizní vysílání Zítra by se k digitalizaci měla konat přednáška v Městské knihovně v Jindřichově Hradci.

„Beseda o digitalizaci začne v 15 hodin. Připraveny jsou také informační materiály,“ informovala ředitelka jindřichohradecké městské knihovny Jiřina Kadlecová.

Zkušenosti s centry

Zkušenosti s podobnými centry jsou již z jiných územních oblastí. „Koncept informačních středisek pro handicapované občany se nám osvědčil. Tam kde k vypínání zemského analogového televizního vysílání docházelo dříve, tuto službu vítali a byl o ni velký zájem,“ uvedl národní koordinátor pro digitalizaci Zdeněk Duspiva. „Cílem středisek je poradit, vysvětlit a ukázat některé technické záležitosti, například zapojení set-top-boxu, a pomoci řešit případné problémy spojené s přechodem na digitální televizní vysílání. Veškeré tyto služby jsou pro zdravotně postižené spoluobčany samozřejmě zdarma,“ dodala ředitelka Center Jihočeského kraje Marie Křížková. Všechna centra jsou v provozu dva dny v týdnu a fungovat budou až do 5. 7. 2010. V regionu dojde k ukončení analogového vysílání 30. června.