Dominantou lokality je kašna z leštěné žuly ve tvaru pětiúhelníku s několika tryskami. Novou atrakci ocenily hlavně děti, které po slavnostním přestřižení pásky naskákaly do bazénu kašny a užívaly si vodní radovánky. "Od začátku jsme se shodli na tom, aby kašna sloužila právě dětem. Její tvar kopíruje pětilistou růži, kterou má Třeboň ve znaku. Kámen uvnitř bazénu má zdrsnělý povrch, který neklouže a trysky jsou zároveň schované pod úrovní dna kašny, aby o ně děti nezakoply," přiblížil architekt Martin Jirovský. Kašna bude přes noc osvětlená, v deset hodin večer se ale vodní trysky vždy vypnou.

Hlavní změnou v celé lokalitě Na Rybníčku bylo zrušení asfaltové plochy podél Táboritské ulice před odbočkou do ulice Svobody. Neodpovídala totiž bezpečnostním předpisům a řidiči tu parkovali neuspořádaně. Původní parkoviště proto nahradily květiny a stání pro auta se nově přesunula pod hřbitovní zeď. "Nově je tam asi 45 parkovacích stání, což je více než bylo na původní ploše u silnice. V parku jsou pak vysázené nové stromy, trávníky a také květinové záhony podél silnice. Ke kašně vedou mlatové cesty a k tomu jsou dlážděné hlavní chodníky," popsal proměnu starosta Třeboně Jan Váňa a dodal, že v prostoru přibyly nové herní prvky, například houpačky.

Rekonstrukce průtahu sídlištěm Vajgar v Jindřichově Hradci - den čtvrtý.
VIDEO: Podívejte se, jak pokračují práce na průtahu sídlištěm Vajgar

Revitalizace prostoru Na Rybníčku vyšla městskou kasu na 21 milionů korun a šlo o další z řady proměn veřejného prostranství ve městě. "Už jsme obnovili čtyři lokality. První byla Lipovka, druhé prostranství na Hliníku, dále prostor mezi domy s pečovatelskou službou a toto byla zatím největší plocha. Další na řadě by měly být Valy, kde sídlí restaurace Šupina a Šupinka," nastínil možné další plány starosta.