„V Dačicích jsme od května najeli na běžný standard chirurgických ambulancí, to znamená, že provádíme běžná ošetření, operace a lidé se již začínají ptát i na plastické operace,“ uvedl chirurg Tomáš Albrecht.

Jak potvrdil, pacientů ošetří opravdu hodně a nejedná se pouze o místní občany. „V okolí je mnoho dětských táborů a pravidelně se v naší ordinaci objevují i turisté,“ doplnil Albrecht a zdůraznil, že ještě nikoho neodmítli.

„Ošetření poskytneme opravdu každému. Je to naše základní filozofie,“ vysvětlil Albrecht. Podle jeho slov občas přijdou nepojištění zahraniční turisté. Ti si většinou zákrok zaplatí v hotovosti.

„Neodmítneme ani pacienty ze zdravotních pojišťoven, se kterými nemáme uzavřenou smlouvu. V některých případech jdou náklady na ošetření na nás, ale i to patří mezi běžný chod ambulancí,“ uzavřel Albrecht.

Také kardiologická a diabetologická ordinace se již začíná v Dačicích rozjíždět. Diabetoložka Silvia Krajíčková již svou ordinaci provozuje od půlky července, ve čtvrtek a pátek, doktor Lubomír Berka zatím za svými pacienty dojíždí jednou týdně ve středu. „Jedná se o zkušební provoz. Plný provoz, se kterým počítáme, je však během na dlouhé trati,“ uvedl Berka, který zároveň potvrdil, že většinu pacientů nadále přijímá v ordinaci v Jindřichově Hradci.