Jak již Jindřichohradecký deník informoval, právě tito dva regionální reportéři zřejmě patří k pětici Čechů, kteří v minulém týdnu zmizeli v Libanonu.

Zařadili se tak k šesti dalším pohřešovaným, které na Jindřichohradecku policie eviduje. Již několik let jsou mezi nimi i důchodkyně Milada Bezemková z Kardašovy Řečice, která před deseti lety zmizela od rozvařeného oběda či přírodovědec Leoš Klimeš z třeboňského botanického ústavu, který v roce 2007 odjel na pracovní cestu do indického Ladaku a od té doby o něm nikdo neví.

Ani po včerejším dalším jednání krizového štábu není o osudu pětice Čechů zmizelých v Libanonu známo nic nového. Tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová oznámila, že nic bližšího zatím uvádět nebude. „To, že bylo vyhlášeno pátrání, je standardním postupem policie. Avizovali jsme to dopředu, ale víc se k identitě vyjadřovat nebudeme," uvedla. V současné době podle jejích slov pokračuje vyhodnocování informací.

„Přichází jich mnoho a my musíme vše nejprve prověřit. Na pátek je naplánované další zasedání krizového štábu," dodala. Právě na konci týdne by se tak mohlo i rozhodnout, zda a kdy se do Libanonu vydá ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

Pohřešují se

Na Jindřichohradecku policie pohřešuje osm osob:

Ondřej Jabloníček od září 1996

Milada Bezemková od října 2005

Jaroslav Hlinka (Valenta) od listopadu 2005

Leoš Klimeš od listopadu 2007

Miloš Zavadil od března 2015

Martina Zajícová od 27. července 2015

Miroslav Dobeš a Pavel Kofroň od 27. července 2015

Petra Lejtnarová, Lenka Novotná