Tradiční novoroční nápor registruje i jindřichohradecké Fitness BB na sídlišti Vajgar. „Loni v lednu nám přibylo asi 25 lidí. I teď v lednu už se u nás objevili noví zájemci, často také lidé telefonují a ptají se. Čekáme, že tradiční nárůst teprve přijde, ale jde o to, kolik lidí u cvičení nakonec vydrží. Někdo tři návštěvy, někdo měsíc nebo do jara, kdy se dá dohromady, pak zhodnotí, že už má postavu ideální a skončí. Zůstane jen pár lidí,“ konstatovala majitelka fitness centra Alena Bolfová s tím, že pozoruje mírný pokles lednových zájemců. „Určitě jich ubylo. Řekla bych, že dříve se lidé více hýbali. Dnes si často přidají druhou práci, mají méně času i peněz, což je na návštěvách ve fitku vidět. Možná jsou někteří lidé v současné době i línější,“ zhodnotila Alena Bolfová, která ve fitness centru organizuje také kruhové tréninky.

Základem je podle cvičitelky návštěva posilovny alespoň dvakrát týdně. Rozhodnutí trvale změnit svůj životní styl udělala poměrně nedávno také Veronika Findová. „Chodím sem cvičit asi tři měsíce, pravidelně dvakrát v týdnu. Motivace byla taková, že chci udělat něco pro sebe. Našla jsem na sociálních sítích inzerát ohledně skupinových tréninků na extrémní překážkové závody, což jinde v Hradci není. Baví mě ručkování a lezení po laně,“ pochlubila se paní Veronika, která kromě návštěvy fitka chodí ještě běhat.

Někteří noví návštěvníci fitness centra ale neví, jak správně začít cvičit a při příchodu do posilovny tápou. „Když přijde nějaký laik, tak mu já nebo manžel se cvičením poradíme a vedeme ho. Děláme to zdarma. Jedeme malé váhy, kruhový trénink a cvičíme komplexně celé tělo. Zvážíme předtím, kolik je tomu dotyčnému roků i jaký je jeho zdravotní stav. Řada lidí k nám chodí posilovat i přímo na doporučení lékařů nebo fyzioterapeutů,“ řekla Alena Bolfová s tím, že nejčastějším zdravotním problémem, který prostřednictvím cvičení lidé řeší, jsou bolesti zad.

Kromě samotného pohybu je ale důležitá i správná životospráva. „Považuji se za odpůrkyni diet. Jíst se má pravidelně, zdravě a rozumné porce. Zároveň jsem tvrdě proti polotovarům. Jak vám může například bábovka, kterou koupíte v marketu, vydržet pět měsíců. To už není bábovka, ale chemický koktejl. Jídlo bychom si měli dělat nejlépe sami a ze zdravých surovin,“ připomněla Alena Bolfová.

Jindřichohradecké Fitness BB na sídlišti Vajgar navštěvuje stabilně kolem padesátky stálých klientů. Cvičit sem chodí především sportovci, ale i laici. Přestože rostoucí energie donutily majitelku posilovny zdražit, za jednorázový vstup tu zaplatíte jen 95 korun. Otevřeno je každý všední den od 9 do 20 hodin a v neděli v čase 16 až 20 hodin.