Už v pátek ale na ně čeká Den astronomie na jindřichohradecké hvězdárně. Odpoledne od 14 hodin je pro zájemce připravené pozorování slunce. Večer až do 23. hodiny se mohou zájemci těšit na prohlídku noční oblohy. Ti, kdo nebudou mít v pátek čas, nemusí zoufat. Hvězdárna pro ně bude otevřená ještě od úterý do pátku vždy od 13.30 do 16 hodin.

Sobota a neděle bude zase ve znamení karnevalu. V Jindřichově Hradci na něj mohou děti přijít hned dvakrát. Po oba víkendové dny pro ně bude připravený maškarní rej v kulturním domě Střelnice, vždy od 14 do 17 hodin.

Od pondělí do čtvrtka mohou strávit děti na základně domu dětí v Dolním Radíkově. Pokud vydrží sněhové podmínky, čeká na ně například lyžování. Ve čtvrtek je v Radíkově vystřídají děti z dačického domu dětí. „Zatím je sněhu dost, ale máme připravený program tak, abychom ho mohli přizpůsobit situaci,“ říká ředitelka Domu dětí a mládeže v Dačicích Marie Doleželová.

Prázdný nebude příští týden ani dům dětí. V úterý tady mají soustředění děvčata z kroužku aerobiku a v sobotu zase mažoretky.

O nic nepřijdou ani děti v Třeboni. I tady pro ně vedoucí kroužků připravili bohatý prázdninový program. Od úterý do pátku mohou děti vyrazit na zimní pobyt na Tokániště.

„Čekají nás vycházky do přírody, bobování, výtvarné i sportovní činnosti,“ shrnula program ředitelka třeboňského domu dětí Marta Přibylová. Děti přihlášené do nějaké kroužku zaplatí za tento pobyt 450 korun, ostatní 680 korun. Zatím jsou ještě k dispozici volná místa.