Podle informací ředitele hradeckého závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Josefa Tolknera je předpokládaný termín provedení opravy silnice v úseku od konec obce Číměř do Nové Bystřice po křižovatku se silnicí ve směru na Staré Město pod Landštejnem stanoven na červenec a srpen.

„Oprava bude probíhat za částečné uzavírky, jelikož nejsou k dispozici vhodné objízdné trasy. Na zbývající část průtahu bylo vypsáno výběrové řízení,“ dodal.

V Třeboni finišuje oprava povrchu mostu na hlavním tahu z Jindřichova Hradce na České Budějovice.
V Třeboni zkomplikuje dopravu oprava kruháče


Kvůli plánované rekonstrukci této silnice muselo město samotné podle starosty Vladimíra Bláhy provést položení obrubníků podél této komunikace ke křižovatce na Staré Město, kde jsou již nové chodníky.

„Museli jsme to provést, abychom nebrzdili práce na opravě komunikace. Počítáme tady s výstavbou chodníků. V další etapě bude město muset připravit také obrubníky na náměstí,“ dodal s tím, že právě náměstí zřejmě v příštím roce čeká rekonstrukce. „Už máme zpracovaný projekt,“ zmínil.

Ilustrační foto
V kraji se zavírají mosty i silnice

Dispozice náměstí se měnit nebude, podle starosty dojde k výměně materiálů, namísto zámkové dlažby bude opět použit kámen.

„Historické centrum by mělo být v kameni, ale průtah té krajské silnice bude asfaltový,“ popsal Vladimír Bláha.

Na hlavním tahu Tuští na hraniční přechod Halámky zdrží řidiče semafor.
Cestou na hranice počítejte se zdržením v Tušti