Aby se doma nenudili, připravily pro ně domy dětí a mládeže na Jindřichohradecku program.

Jindřichův Hradec

Například ve čtvrtek dopoledne pro ně jindřichohradecký dům dětí a mládeže v Růžové ulici připravil zdobení kraslic a drátování. Děti si však musí přinést z domova vařená či vyfouknutá vejce.

Odpoledne se pak mohou přesunout do Hradební ulice, kde si mohou od 12 do 14.30 hodin vyzkoušet pletení pomlázek, ošatky se tady budou plést až do 17 hodin.

Na své si přijdou i příznivci pohybu a tance. V pátek od 9 do 12 hodin na ně čeká v Růžové ulici takzvaná stepmania. Sobota je zase určena milovníkům zvířat. Na zástupce zvířecí říše se děti mohou přijít podívat od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin v Růžové ulici v Jindřichově Hradci.

Dačice

Zkrátka nepřijdou ani děti ve městě na Dyjí. Výtvarná dílna v objektu Za Lávkami je ve čtvrtek přichystána i pro děti, které běžně do kroužků Domu dětí a mládeže v Dačicích nechodí. Dopoledne děti stráví zdobením donesených výfuků i výrobou dekorací.

„Ve čtvrtek, v pátek a v sobotu vyrazí děti na velikonoční hrkání, to nahradí zvonění zvonů. Městem projdou v doprovodu dospělých,“ informovala ředitelka Domu dětí a mládeže Dačice Marie Doleželová.
Pátek pak bude v Dačicích patřit mažoretkám. Ty budou mít tento den své soustředění.

Třeboň

O výtvarné tvoření s velikonoční tématikou nebudou ochuzeny ani děti v Třeboni. Ve čtvrtek si mohou od 9 hodin přijít vyrobit do zdejšího domu dětí velikonoční dekorace. V pátek je pro ně zase připraveno oblíbené zdobení vajec voskovou technikou.

„Děti by si měly přinést s sebou z domova pouze vařená vejce, ostatní materiál bude pro ně k dispozici na místě,“ uvedla ředitelka Domu dětí a mládeže v Třeboni Marta Přibylová.