Objekt u hlavní silnice z Jindřichova Hradce na Dačice prochází od začátku roku rozsáhlou rekonstrukcí a na první pohled se zdá, že už je hotový. Dostal novou pergolu i fasádu a je opatřený cedulemi, které lákají zákazníky na zvěřinové klobásky i točenou zmrzlinu. Kolem věže se ale v současné době nic neděje a na sociálních sítích se množí nejrůznější spekulace o tom, proč se ještě neotevřela.

Deník proto s dotazem oslovil nájemce objektu. Vysvětlení je podle něj jednoduché. „Původně jsme chtěli pro zákazníky otevřít spodní část věže a za provozu postupně předělávat vrchní patro. Po slavnostním zahájení provozu jsme ale zjistili, že to z hygienických důvodů není možné, protože by se nám prášilo do jídla i na nové přístroje,“ ukončil spekulace současný nájemce a podnikatel ve stavebnictví s tím, že se raději rozhodl nechat provozovnu během probíhající rekonstrukce kompletně uzavřenou.

Zatímco spodní část věže nabídne zákazníkům občerstvení jako jsou zvěřinové klobásy, palačinky, langoše a točenou zmrzlinu, vrchní prostory procházejí přestavbou na bar s posezením.

„Patro nad provozovnou občerstvení momentálně předěláváme na salónek. Tento týden tam ještě budeme pokládat obklady a dlažby. Jinak už jsou hotové rozvody elektřiny, nové sociály a instalovali jsme i nový bar s výčepem, kde budeme točit pivo Hulvát osmičku a jedenáctku. Salonek bude možné si pronajmout například pro rodinné oslavy,“ přiblížil nový provozovatel. Věž s hotovým barem i občerstvením podnikatel plánuje otevřít ke konci června. Přesný termín ale podle něj zatím vzhledem k některým nedodělkům není možné stanovit.

Startovací věž u Otína je už několik měsíců v rekonstrukci. | Video: Jana Urbanová

Bývalá startovací věž poblíž rybníku Kunifer u hlavního tahu z Jindřichova Hradce na Dačice má za sebou bohatou minulost. V období 70. a 80. let bývala totiž známým dějištěm mezinárodních motocyklových závodů a později také provozovnou rychlého občerstvení, která tu skončila přibližně před dvanácti lety. Od té doby se majitelé věže marně snažili najít nového nájemce. Objekt si během let navíc vzali do parády vandalové i zloději a postupně chátral.