Město Suchdol nad Lužnicí v sobotu večer potvrdilo, že obětí střelby na univerzitě se stal také jeden z místních občanů. „S hlubokou lítostí, na základě informací rodiny a s jejím svolením oznamujeme, že jednou z obětí útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy ve čtvrtek 21. prosince je i občan našeho města Adam Jurák. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a všem blízkým. Je nám nesmírně líto mladého života,“ uvádí město na svém oficiálním facebookovém profilu.

Památku obětí střelby uctili v Suchdole nad Lužnicí v sobotu spolu s celou Českou republikou státním smutkem. V poledne se rozezněly zvony a čest i Adamově památce vzdala i nastoupená hasičská jednotka. „Na Adama vzpomeneme také při půlnoční mši v suchdolském kostele sv. Mikuláše na Štědrý večer 24. prosince od 21.30 hodin,“ napsala suchdolská radnice.

Podle ověřených informací se ve čtvrtek staly oběťmi střelce také tři jihočeské studentky, absolventky gymnázií ve Strakonicích, Písku a Českých Budějovicích.

Gymnázium Česká.
Budějovice truchlí, v Praze zahynula také absolventka Gymnázia Česká
Budova Gymnázia Písek.
Obětí střelce je další Jihočeška, absolventka gymnázia v Písku
Strakonické  gymnázium. Ilustrační foto.
Při střelbě na filozofické fakultě zemřela v Praze i studentka z jihu Čech

Celé Česko se v sobotu kvůli tragédii ponořilo do státního smutku. Z pietních důvodů radnice měst a obcí zrušily některé plánované kulturní akce a vlajky visely na půl žerdi.