Interiér podniku připomínal dobu, kdy lodě a železnice dovážely kávu ze vzdálených kolonií. Kavárna s pražírnou fungovaly pod hlavičkou Jindřichohradeckých místních drah, které jsou v insolvenci. Přestože kavárenský podnik vydělával, insolvenční správkyně JHMD rozhodla o jeho uzavření. "Je to velká škoda a přijde mi to jako pomsta Pražáků Hradečákům. Myslím si, že paní správkyně nepochopila smysl té kavárny, která generovala zisk. Děvčata už sice nemohla nakupovat dorty ani zákusky, přesto byl podnik poslední den plný. Chodili tam hlavně místní i studenti. Kavárna měla svojí příjemnou atmosféru i šikovný personál, který tomu hodně věnoval," posteskl si předseda představenstva společnosti JHMD Boris Čajánek, který celou situaci nechápe. "My jsme chtěli kavárnu zachovat a pokud by věřitelé nějakým způsobem chtěli omezit fungování podniku, tak bychom kontaktovali majitele domu, aby si kavárnu převzal nebo našli jiné řešení. Teď je ale podnik rozprášený a personál může jít na úřad práce," podotkl Čajánek.

Kavárna Kolonial fungovala v režii ženského kolektivu, kromě vedoucí a baristky zaměstnával i brigádnice. Dámy na profil podniku na sociálních sítích vyvěsily vzkaz. "Říkáme čau nějaké naší éře, ale myslíme tím teď. Že říkáme Koloniálu ahoj, ale neloučíme se. Máme plánů hromady ale jestli se splní, doufejme. Jsme ztracené? Ano. Ale jsme stále tu. Jsme odhodlané. Děkujeme," napsaly. Zpráva okamžitě vzbudila mezi pravidelnými návštěvníky kavárny velký ohlas. "Dámy díky za úžasné sedánky v neděli s knihou, cappuccinem a dortíkem. Modlím se za vás a doufám že to znovu rozejdete. Nechci si hledat novou kavárnu," reagoval Martin. Podobných komentářů lidé napsali desítky. "Koloniál je pro mě naprosto srdcová záležitost, jelikož jsem tam strávil prakticky celý vyšší gympl a dodneška to pro mě bylo místo, kam se dalo kdykoliv zapadnout a mít naprostý klid na práci a učení. Většinu materiálů na zkoušky jsem se naučil právě u vás a hrnku skvělé kávy. Ta skvělá atmosféra kavárny mi bude moc chybět. Držím vám palce a doufám, že se kavárnu podaří zachránit," zdůraznil ve svém vzkazu Matyáš.

Vyhlídky na brzké znovuotevření kavárny, která si získala řadu věrných zákazníků, jsou ale malé. "Doufám, že alespoň nějaká naděje na obnovení provozu stále je. Bude to ale samozřejmě obtížnější, než kdyby to někdo převzal kontinuálně. Je to smutné," uzavřel Boris Čajánek.