Malí i velcí si přišli společně zanotovat v Lodhéřově. Zmoklý podvečer tak alespoň prozářily úsměvy a radost ze setkání.

Ani špatné počasí nezhatilo akci Česko zpívá koledy v Lužnici. Místo venkovního vystoupení se zpívalo přímo na úřadě. „Hrozné počasí nás zahnalo do zasedačky obecního úřadu, kde jsme rychle vytvořili vánoční atmosféru, ke zpěvu dětí se přidali i dospělí," popsala starostka Miroslava Kolouchová.

I přes vydatný déšť se opět sešlo ke zpívání koled v Doňově více než tři desítky lidí. „Uchýlili jsme se do sucha kapličky a krásně si společně zazpívali. Na kytaru nás výborně doprovodila paní Helena Mastná. Moc nás to bavilo a určitě se zúčastníme i příští rok," říká za pořadatele Lenka Jirsová.

Ve středu se sešli i obyvatelé Hamru společne se zástupci okolních obcích u vánočního stromu v centru obce, aby společně utvořili pěvecký sbor, který zazpíval vánoční písně projektu "Česko zpívá koledy".Naše zapojení se do celonárodního sboru odstartovala relace Českého rozhlasu České Budějovice přesně v 18:00 hodin. I přes nepřízeň počasí, neboť již odpoledních hodin neustále pršelo, se sešlo 55 zpěváků, kteří se zahřívali při zpěvu vánočním čajem a punčem. Po ukončení programu u vánočního stromu jsme se přemístili do příjemných prostor penzionu kde, na nás čekalo poetické vystoupení houslistů sourozenců Petra a Jany Hajnových. "Posezení se zpěvy dalších známých koled doprovázených typicky lahodným vánočním občerstvením v podobě čaje a punče dokreslilo příjemnou adventní náladu," říká Jan Pumpr.