Fronty se stály především na sazenice. "Lidé od rána docela chodí, což je samozřejmě dobře. Nejvíc jde sadba jako jsou rajčata, okurky, papriky nebo majoránka, zákazníci ale hodně nakupují také jahody," doplnil pěstitel Josef Flachs Soběslavi.

Pravidelně trhy navštěvují také kaktusáři z Táborska. Na stole u svého stánku mají vždy rozložené desítky barevně kvetoucích kaktusů. "Máme tu kaktusy z Jižní a Severní Ameriky. Nejsou náročné na hnojivo ani vodu a chtějí plné slunce. Musí se pořádně zalít a pak pět dní nechat vyschnout. Přes zimu kaktusy musíme přestat zalévat úplně," poradil Milan Krátký pěstitel kaktusů z Čenkova u Malšic. Doma má deset skleníků s těmito rostlinami a případným zájemcům o pěstování těchto rostlin rád předá své zkušenosti.

Studenti v Třeboni si svůj svátek užili navzdory dešti.
VIDEO: Majáles v Třeboni propršel, ulicemi prošli piráti, komiksáci i zombie

Přestože pátečním trhům nepřálo počasí a nad Hradcem se proháněla dešťová mračna, jen během rána si do Husových sadů našly cestu desítky lidí. "Chodíme sem pravidelně, prošli jsme to tam i zpět a všude jsme se zastavili. Koupili jsme si koření do polévky a také majoránku na zahrádku," pochlubil se pan Jaroslav z Dolní Pěny.

Prodejci se do Jindřichova Hradce budou sjíždět každý druhy pátek v měsíci až do října. Další farmářské trhy proběhnou 10. června.