Celkem se zúčastnilo 46 sportovních družstev z Jihočeského kraje, Město Jindřichův Hradec reprezentovalo 7 sportovních družstev.

Senioři soutěžili v deseti disciplínách: hod míčem na koš, hod šipkami do terče, hod na dálku, střelba na malou branku, hod kroužky na jehlan, běh s míčkem na raketě, bollo-ball, slalom na 50 metrů, srážení válečků a hod míčkem na cíl. Jindřichohradečtí senioři vybojovali hned několik medailí v různých disciplínách a kategoriích. Za jednotlivce byla oceněna paní Alena Rozporková a pan Igor Tausinger. Pan Miroslav Sokolík obdržel pamětní list nejstaršího účastníka sportovních her v kategorii mužů.

Pro seniory byly také na místě připraveny informace z oblasti bezpečnosti, o ochraně spotřebitelů a nájemníků, o zdravém životním stylu a mnohé další.

Záštitu nad hrami převzala hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, předseda České unie sportu Miroslav Jansta a ředitel Krajského ředitelství Policie České republiky Jihočeského kraje Luděk Procházka. Za vzornou reprezentaci města všem zúčastněným velmi děkujeme.

Zdeňka Šindelářová