Kabelky neustále přibývají, nosit je ale můžete dál. Přinesli je i Václav Prokeš a Anna Šeberová.

Stále nosíte kabelky na Kabelkový veletrh Deníku. Už jste nám jich přinesli 406! Děkujeme!

Na Kabelkový veletrh Deníku přinesl kabelky do redakce Jindřichohradeckého deníku také František Písař z Jindřichova Hradce. „Kabelky mi zůstaly doma po manželce a mě je bylo líto vyhodit," řekl dárce.

Kabelky stále přibývají - Kabelky své manželky přinesl Jiří Svoboda z Dolního Skrýchova.

Další, kdo donesl kabelky, je i Jana Janů z Kolenců. Přinela je na odbor kultury a cestovního ruchu v Třeboni poté, co si přečetla výzvu v Jindřichohradeckém deníku, jehož je předplatitelkou. Nejstarší darovaná kabelka je kožená elegantní a je 60 let stará, korálková z Jablonecké sklárny je ještě v papírové krabičce a s cenovkou 135,50 Kčs, s majitelkou absolvovala pár plesů. Raritou je i háčkovaná kabelka z umělého lýka.

Stále nosíte kabelky na Kabelkový veletrh Deníku a my vám všem za to moc děkujeme. Přispěla také Ivana Krejzová z Horní Olešné nebo Marie Jirsová z Otína.

Další dárkyně přinesly kabelky do redakce Jindřichohradeckého deníku. Hned několik jich donesla Jaroslava Augustinová z Nové Bystřice. Ze svého šatníku přispěla také Jiřina Novotná z Jindřichova Hradce.

Zájem o Kabelkový veletrh Deníku stále narůstá. Svědčí o tom každodenní příspěvky dárkyň, které kabelky nosí nejen do redakce Jindřichohradeckého deníku, ale i na další sběrná místa v Třeboni a v prodejně Army v Dačicích. Daleko to na sběrné místo na odboru kultury a cestovního ruchu na třeboňském městském úřadu neměla Soňa Vojtěchová, která zde pracuje. Přinesla kabelky hned dvě a připojila k oběma krásné povídání. „Šla jsem náhodou kolem obchodu a kabelka mi padla do oka. Moc se mi líbila pro svou barvu krásně září a působí vesele. Přesto jsem ji měla asi dvakrát, chtěla jsem s ní sladit boty nebo oblečení a to se nezdařilo, a tak kabelka tiše čekala ve skříni na svou příležitost. A hurá, dočkala se! A ještě poslouží dobré věci, " rozepsala se.

Novým majitelkám obou kabelek přeje, aby si tyto „fešandy" z její skříně užily a daly jim šanci zazářit někde ve společnosti a posloužit tím správným způsobem.

Kabelku můžete darovat i vy. Výtěžek z jejich prodeje poputuje talentovaným dětem z jihu Čech

Kabelky přibývají na všech sběrných místech, ale nosit můžete stále další - přispějete tak dobré věci!

První úspěch zaznamenali již i na sběrném místě na odboru kultury a cestovního ruchu městského úřadu v Třeboni. Donesla ji sem Eva Mládková.  „Hned na začátku, kdy jsme sběrné místo zřizovali, nám několik dam přislíbilo, že kabelku donese, takže doufáme, že tomu tak bude," uvedl referent odboru kultury Luděk Švejcar.

Kabelky stále přibývají, každý den přijde někdo, kdo chce pomoci dobré věci. Přidejte se i vy!

Pokud nejste z Jindřichova Hradce a blízkého okolí, kabelky můžte odevzdat také v Třeboni a v Dačicích. V lázeňském městě je sběrné místo přímo v budově městského úřadu na odboru kultury a cestovního ruchu na Palackého náměstí 46. V Dačicích kabelky přijímá prodejna Army v ulici Göthova.

Kabelkový veletrh Deníku zaujal také Hildu Charvátovou z Jindřichova Hradce. „Rozhodla jsem se na základě toho, že jsem to viděla v Jindřichohradeckém deníku a řekla jsem si, že je dobré, když to pak může posloužit dál," vyjádřila se dárkyně hned šesti kabelek, z nichž ta na snímku byla tou nejoblíbenější. „Nosila jsem je většinou do práce a novým majitelkám bych popřála, ať jim ještě dobře poslouží," dodala.

Kabelku pro Kabelkový veletrh Deníku věnovala také tisková mluvčí jindřichohradecké radnice Karolína Průšová. „Dostala jsem ji před řadou let od své kamarádky a nosila jsem ji hlavně na různé diskotéky. Poslední dobou však už takovým věcem příliš neholduji a nemám na ně ani moc času, takže se jí ráda vzdám. Obzvlášť když vím, že udělá radost zase někomu jinému a ještě to prospěje dobré věci," tvrdí Karolína Průšová.

Ve středu přidala svých sedm kabelek do sbírky Jitka Vágnerová z Jindřichova Hradce, která říká, že k ní kabelka prostě patří a bez ní si nedovede představit žádnou společenskou událost. "Dlouho jsem měla jednu, kterou jsou jsem si koupovala z první nebo druhé výplaty, tu jsem nosila dlouho. Dnes mám tak tři, čtyři univerzální, které se hodí ke všem příležitostem," uvedla.

Dorazila také Marie Vlková z Políkna, která do Kabelkového veletrhu Deníku věnovala čtyři kabelky, z toho dvě byly ještě po mamince.

Zcela unikátní projekt připravil Deník Jižní Čechy. Jeho smyslem je sesbírat kabelky, které 3. září následně půjdou na pult na Kabelkovém  veletrhu Deníku v nákupním centru IGY v Českých Budějovicích.

Výtěžek z veletrhu následně podpoří talentované děti na jihu Čech. Chceme posbírat velké množství dámských kabelek, které mnohdy zůstávají ve skříních nepoužity více let a přitom by mohly jiným udělat radost.

Výtěžek z veletrhu prostřednictvím Městské charity České Budějovice cíleně poskytneme tam, kde jsou k rozvoji dětského talentu třeba. Máte doma kabelku, která se vám již okoukala?  Přineste nám ji do kabelkového veletrhu.

sběrná místa kabelek na Jindřichohradecku

Jindřichův Hradec

 - redakce Jindřichohradeckého deníku, nám. Míru 175/I

Třeboň

 - Městský úřad Třeboň, odbor kultury a cestovního ruchu, Palackého nám. 46

Dačice

 - prodejna Army, Göthova 64/I

Ozvěte se nám, opravdu rádi zveřejníme, že právě vaše kabelky budou pomáhat. Volejte na mobilní číslo 602 667 646, nebo pište na e-mail:
zdenek.prager@denik.cz