Třeboň - Ve středu 5. září v kulturním domě Roháč v Třeboni proběhlo setkání seniorů ze zájmového spolku, místní pobočky Třeboň.

Pobesedovat se seniory dorazili tisková mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová společně s třeboňským policistou Davidem Knapíkem. Policistka pohovořila o bezpečnostní situaci i o vývoji kriminality na Jindřichohradecku v roce 2017. Zdůraznila, že právě senioři se stávají stále více terčem zájmu kapsářů, zlodějů i podvodníků.

Zároveň dříve narozeným doporučila jak se chránit před okradením, jak předcházet riziku přepadení, jak se vyhnout podvodu, jak se chovat v silničním provozu či jak se chovat na předváděcích akcích nebopři nabídce zboží podomním prodejcem. Policista Knapík pohovořil o případech, jenž se staly na Třeboňsku, a rovněž seniorům odpověděl na jejich dotazy.

V počátku přednášky obdrželi všichni účastníci setkání policejní křížovky a kdo měl zájem, odnesl si domů také samolepku s logem policie a nápisem „ Víš, kdo je za dveřmi?“, kterou si mohou senioři umístit na vnitřní stranu vstupních dveří do svého bytu. Senioři v čele s předsedkyní spolku paní Jarmilou Baštovou se aktivně zapojili do přednášky a rovněž pohovořili o svých zkušenostech a setkáních s „ nečestnými“ spoluobčany. Kladli zajímavé dotazy a bylo vidět, že je přítomnost policejních uniforem opravdu těší.