Informační centrum pro mládež v Jindřichově Hradci uspořádalo další z řady vzdělávacích projektu v rámci programu Erasmus+. Tentokrát to byl strukturovaný dialog s názvem„Zvol si svého prezidenta - Naše vize“. Zuzana Gerlová z hradeckého centra popsala, že studenti měli opět možnost reálně se účastnit, přispívat do diskuze a sdílet své zkušenosti. "Cílem tohoto projektu bylo vytvoření platformy mládeže pro Jihočeský kraj," poznamenala. Samotný projekt navazuje na předchozí s názvem „Tvůj hlas může rozhodnout“, který se týkal voleb do poslanecké sněmovny, a na projekt „Zvol si svého prezidenta“, který se týkal prezidentských voleb.

V zatím poslední části s názvem „Naše vize“ měli mladí lidé možnost odpovědět si na dvě základní otázky, a to jednak na to, jak může mladý člověk participovat na dění kolem sebe, a také na koho se může obrátit, kdo mu pomůže a kde vezme peníze?

Diskuze se odehrávala v Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci a také v kanceláři Informačního centra pro mládež Jindřichův Hradec na náměstí Míru. Zapojilo se 30 mladých lidí, kteří se při této příležitosti setkali se známými hosty, kterými byli například Salim Murad nebo Jan Bartošek. "Obě tyto známé osobnosti zde měly také své slovo a diskutovaly se studenty o tom, jak jé důležité vystupovat ve veřejném dění, co se tím dá změnit a jaké kompetence by měl mladý člověk mít, pokud se rozhodne jít touto cestou," vypověděla Zuzana Gerlová.