Muži i ženy ze sborů dobrovolných hasičů z Jindřichohradecka se utkali v Halámkách při okresní soutěži v požárním sportu. Družstva soutěžila jednak ve štafetě na 4 x 100 metrů a rovněž v požárním útoku. Mezi muži si při štafetě nejlépe vedl tým z Hamru, který předvedl nejlepší výkon při druhém pokusu, kdy hasiči zaběhli čas 73,53 s. V požárním útoku se nejvíce dařilo družstvu z Nové Včelnice, které vše zvládlo v čase 30,40 s. V součtu obou soutěží zvítězili hasiči z Hamru, druzí skončili hasiči z Nové Včelnice a třetí příčku obsadili muži ze Stráže nad Nežárkou. Další v pořadí byli domácí hasiči z Halámek a mužstvo z Nové Bystřice.

Do soutěže se zapojila jen dvě družstva žen, a to z Hamru a Stráže nad Nežárkou. Při štafetě se vedlo lépe ženám ze Stráže, naopak při požárním útoku týmu z Hamru. V součtu soutěží jako vítězné vzešlo družstvo SDH Hamr.
Družstva z 1. místa postupují do krajské soutěže, která se koná 16. června v Písku a odtud pak vítězové krajské soutěže postoupí na Mistrovství České republiky, které se odehraje od 24. do 26. srpna v Liberci.