Devatenáctého ročníku akce Běž na věž se za počasí, které přálo dobrým výkonům, zúčastnilo 64 závodníků. Nejmladšímu z nich, Toníčkovi Davidovi z Malého Ratmírova, byly 3 roky a nejstaršímu závodníkovi Igoru Tausingerovi z Prahy pak 66 let. Přímo z Jindřichova Hradce bylo celkem 37 běžců. Naopak nejdál to měla k věži Júlia Mušková, která přijela až za Slovenska. Soutěž se tak stalo dokonce mezinárodní. Silné zastoupení měl tým z České Kamenice, kam doputoval zásluhou Pavla Nováka pohár za vítězství v kategorii Dospělí nad 25 let. Absolutní vítěz závodil v kategorii Mládež do 25 let a stal se jím sedmnáctiletý Filip Kašpar z Jindřichova Hradce s časem 45 vteřin a 94 setin vteřiny. Nejdelší čas, ve kterém byla letos věž zdolána, byl 3 minuty 59 vteřin a 58 setin vteřiny, přičemž se závodilo v sedmi kategoriích podle věku.

Vítězové jednotlivých kategorií:
Dívky do 15 let - Vendula Hořejší (1:07,13)
Chlapci do 15 let - Martin Pavlík (0:47,25)
Mládež do 25 let - Filip Kašpar (0:45,94)
Dospělí nad 25 let - Pavel Novák (0:51,46)
Mladší „senioři" nad 35 let - Michal Procházka (0:49,06)
Starší „senioři" nad 45 let - Anděla Mrkvičková (1:09,13)
„Veteráni" nad 55 let - Petr Pokovba st. (0:59,97)

Každý účastník obdržel diplom s časem, za který zdolal 153 schodů městské vyhlídkové věže a vítězové jednotlivých kategorií získali keramické poháry z dílny Romany Hulíkové. Atmosféru navíc dokreslovala pouliční muzika osvědčených Pouličníků.