Příznivci rybaření, společenské zábavy při výlovech,  ale i dobrých  rybích specialit se  přece jen dočkali.  Dačičtí „ rybnikáři" pro ně připravili slavnostní výlov rybníka  Vrzalák v Českém Rudolci v sobotu 4. října. 

Že byl výlov po všech stránkách dobře připravený, o tom svědčí  účast více než  200 diváků z Českého Rudolce a ze širokého okolí. Již v pátek před výlovem zorganizovali, ve spolupráci s místními, od 16:00 hodin až do rána  „Hlídání před výlovem" při táboráku s malým ohňostrojem.

V sobotu. ráno bylo vše připraveno. Na jednotlivých stanovištích vzorná obsluha pro uspokojení všech účastníků  VÝLOVU . Velký stan , kde se připravovaly rybí speciality a dobré občerstvení, pití všeho druhu, kolo štěstí , stanoviště pro prodej a čištění ryb, rybářské akvárium některých zvláštních vylovených ryb, dokonce i stánek se suvenýry a samozřejmě i zpívající harmonikář,  ke kterému se postupně přidávali další zpěváci.

V 10 hodin si rybáři přiťukli na Petrův zdar a výlov započal. Všechny atrakce kolem výlovu byly dobrou příležitostí pro děti i pro fotografy a sběratelé zajímavých snímků. Zábava  neskončila s hlasem zvonů z místního kostela sv. Jana Křtitele, oznamujících poledne, ale  zvuk harmoniky a  zpěv účastníků výlovu bylo slyšet až do pozdních odpoledních hodin. Výlov se vydařil díky  dobrému  zabezpečení celé akce mladými „RYBNIKÁŘI  z Dačic".

František Thüringer