Letos podle pořadatelů akce dorazilo více veteránů, než bývá obvyklé. "Vozidel bylo celkem 79, dva traktory, patnáct motocyklů a jedno jízdní kolo značky Eska. Mezi zajímavými kousky bych jmenoval červenou Aerovku z roku 1930, která si odnesla ocenění a dalším mimořádným vozidlem byla Tatra T600 pana Chytry, který je předsedou veteránského klubu v Jindřichově Hradci," shrnul předseda třeboňského klubu veteránů Michal Barnáš. Účastníci akce se po udělování cen společně vydali na krasojízdu k muzeu historických vozidel v Jílovicích.

Jindřichohradecký pedál aneb Přes kopec na Hradec přilákal v sobotu 21. května celkem 556 účastníků.
OBRAZEM: Přes kopec na Hradec vyrazilo v sobotu 556 cyklistů i chodců

Přehlídku veteránů na zámku pořádá pravidelně Veteran Car Club Třeboň při třeboňském automotoklubu. Letošní ročník měl pořadové číslo deset. "Zakladatelé této akce už bohužel nejsou mezi námi a proto si na ně každý rok vzpomínáme. Byl to pan Záviš Lacina, který zemřel loni a pan Josef Leština, který zemřel asi před sedmi lety. Jejich vozidla jsou tam vždy vystavená a vozí nám je jejich dcery," podotkl Michal Barnáš.

Výstavu historických vozidel na nádvoří třeboňského zámku si v sobotu přišla prohlédnout minimálně tisícovka návštěvníků.