Například třeboňský penzion U Slunce, kde je spolumajitelem Ondřej Lebr, obsadilo zatím několik jednotlivců, avšak nejedná se o nápor návštěvníků. „Zatím je to slabota i kvůli počasí. Některé pokoje jsme měli zaplněné, ale byli to spíše jednotlivci. Předpokládám, že se to během dvou týdnů trochu rozhýbe. V příštím měsíci nějaké rezervace pobytu máme. Léto nevypadá nijak tragicky,“ komentoval situaci po dlouhé pauze, kdy byly hotely a penziony zavřené, spolumajitel. Penzion U Slunce má 12 pokojů a 29 lůžek.

Hotel Resort Relax Dolní Vltavice.
Ubytování na Lipně: Stany s elektřinou i chatky s klimatizací. Podívejte se

Plno není ani v třeboňském penzionu u Františka v centru města. Majitel Radek Stupka covidovou „uzavírku“ sice přežil, ale musel prodat byt, aby penzion udržel. „Není to tak, že bychom měli od pondělí narváno. Těžko lidé pojedou na výlet, když prší. Navíc ta nejistota, vzniká chaos…Spousta lidí řeší, jaká bude dále situace, zda zase vláda vše neuzavře například,“ zamýšlel se, proč mají lidé obavu přijet. Nyní v penzionu dělá poslední úpravy. „Na poslední chvíli malujeme. Koupili jsme například nové ručníky,“ doplnil.

První hosté přijíždějí do hotelu Concertino - Zlatá Husa, který se nachází v centru Jindřichova Hradce. Zatím jde podle Michala Švihálka z Hotelu Concertino - Zlatá Husa o jednotky pokojů. „Červnové víkendy jsou již ale prakticky obsazeny," informoval. Nejhorší je podle něho absolutní ztráta možnosti cokoliv plánovat, jelikož nikdo s podobnou situací nemá zkušenosti. 

V penzionu a chalupě U Dřevaře v České Kanadě je naopak teď obsazeno. „Ubytovávali jsme pracovníky, kteří pracovali v lese kvůli kůrovcové kalamitě. To bylo umožněno. Teď, po rozvolnění, přijíždí ti, co měli rezervace. Zájem o ubytování je velký. Na léto jsme ale už plní. Rezervace děláme na příští rok,“ zmínila Tereza Kubešová z penzionu a chalupy U Dřevaře. Podotkla, že k nim přijíždí především rekreanti cyklisté. Na Velikonoce kvůli covidu obsazeno zde nebylo už dva roky po sobě.

Rekreační chalupa Česká Kanada se nachází ve vísce Lipnice - Český Rudolec v malebné krajině parku Česká Kanada. Díky dobrému položení chalupy - přímo na cyklotrase 1242 (Český Rudolec- Kačlehy) a v bezprostřední blízkosti Mlýnského rybníka, lesa - a s vlastní velkou zahradou je Česká Kanada chalupa U Dřevaře vhodná pro všechny, ať chtějí v České Kanadě strávit poklidnou rodinnou dovolenou či se sportovně vyžít. Koupání v Pilském rybníce 500m od chalupy .