Důvodem je hledání nových míst pro žáčky mateřinek, protože současné možnosti nestačí návalu předškoláků.

Případná výpověď závisí také na zřizovateli gymnázia, na Jihočeském kraji. Ten s ní musí souhlasit. „S krajem opakovaně jednáme, uvidíme, jak se věc bude vyvíjet,“ řekl náměstek primátora Rudolf Vodička. Samotným úředním aktem pověří rada ředitele ZŠ Kubatova a pro kraj a GON to má být podle Vodičky varování a signál, že situace je skutečně vážná.

„Kraj má nějaké objekty, které by mohl využít, nemusel by je prodávat,“ poznamenala k problému, co s gymnáziem, náměstkyně Ivana Popelová.

Zřizovatel gymnázia však odmítá, že by nějakou vhodnou nemovitost měl momentálně k dispozici. „Jediný objekt, který je často zmiňován, je budova v Baarově ulici po jazykové škole. Ale tento objekt je pro GON nevyhovující svojí velikostí,“ uvedl vedoucí školského odboru krajského úřadu Jiří Moravec.

Podle Moravce má budova malý počet učeben a navíc ji bude od 1. září 2008 využívat VOŠ a SPŠ automobilní a technická v době, kdy se budou rekonstruovat její objekty jinde ve městě.

„O dalších možnostech v Českých Budějovicích v současné době nevím,“ doplnil Moravec, který připomněl, že jiný objekt, pro změnu v Okružní ulici, se má uvolnit ve prospěch vysoké školy technické a ekonomické.

Vedení samotného gymnázia, které navštěvuje necelých tři sta studentů, by se stěhování nebránilo. Ale zdůrazňuje, že by bylo nutné splnit specifické požadavky. „Potřebujeme v kratší době dosahovat sportovišť. O přesunu mluvím od té doby, co se začaly slučovat školy,“ naznačil ředitel gymnázia Jiří Krauskopf. Dodal, že stěhování také není o tom, že se seberou počítače a nábytek a škola změní během dvou měsíců působiště.

Město chce ale pronajaté prostory mít zpátky do 1. září roku 2009.