Desetimilionovou pokutu by měla městu Třebíč zaplatit realitní kancelář Lima Real. Tak alespoň rozhodla městská rada, na základě smlouvy uzavřené mezi realitní kanceláří a městem.


Zda ale Lima pokutu zaplatí, není ještě vůbec jisté. Kolem sankce se strhla neuvěřitelná tahanice. Společný názor nemůže najít nejen rozpolcené městské zastupitelovo, ale dokonce ani jindy jednotná městská rada.


Ta se nejprve rozhodla pokutu Limě vyúčtovat. Podle kupní smlouvy měly být totiž v termínu zkolaudovány nové supermarkety Interspar a Lidl, a to se nestalo.


Následně ovšem starosta Ivo Uher (ODS) rozhodnutí rady pozastavil. „Jeví se mi jako nesprávné. Stavby obou obchodních domů byly stavebně dokončeny již na podzim 2007, od té doby probíhá zkušební provoz a jsou veřejností plně užívány,“ vysvětlil starosta. Podle něj by pokuta pro Limu měla být mírnější.

Záležitost mělo ve čtvrtek večer rozlousknout městské zastupitelstvo. To se ale nestalo. Zatímco radní po zastupitelích chtěli, aby starostou pozastavené rozhodnutí o pokutě zcela zrušili, opoziční zastupitelé byli rezolutně proti.