Byla rozvedená s afghánským manželem. Zanechala dvě děti ve věku 9 a 13 let. Oběť i pachatelé žili v Německu několik let, píše Donaukurier. Mrtvou pak bratři v kufru převezli do Bavorska a pohřbili u Ehekirchenu. Státní zástupce je přesvědčen, že ji zabili, protože se nepodřídila morálce rodiny. Hlavní líčení bylo odročeno.

Ubodal kolegu v práci

Za usmrcení 54letého kolegy v práci v červnu uložil soud v Ulmu 30letému Afghánci doživotí, píše DK. Obžalovaný čin doznal. Líčil, že byl s poškozeným, který mu obstaral místo v podniku, spřátelen. Zároveň mluvil o "zvířatech, která přicházela přes něho" a která vícekrát viděl. Líčil, že jeho matka krátce před činem zemřela a on z její smrti vinil kolegu. Proces sledoval soudní znalec psychiatr. Obhájkyně navrhovala 10leté vězení pro zmenšenou odpovědnost svého klienta. Rozsudek není v právní moci.

Domů s ním nedojel...
Od sousedů: Zastavili jsme na hranici polského zloděje bavoráku

Masový vrah - a co nadřízení?

Dva a půl roku po odsouzení masového vraha, bývalého ošetřovatele nemocných Nielse Högela, se znovu probírá tento zločin. Tentokrát je ale obžalováno sedm jeho bývalých nadřízených, zaměstnanců klinik Oldenburg a Delmenhorst, píše DK. V různém rozsahu je jim kladeno za vinu usmrcení nebo pomoc k usmrcení z nedbalosti. Okresní soud má zvážit, snad nejsou spoluvinni, když upozornění na zločiny sice přijali, ale adekvátně je nepředali příslušným místům.

Hlavní líčení je rozepsáno na 42 jednacích dnů. Obžalovaní mají osmnáct obhájců. Předsedou senátu je stejný soudce jako u procesu s Högelem. Ten je předvolán jako jeden ze svědků.

Podle obžaloby mohli nadřízení vraždám "s pravděpodobností hraničící s jistotou" zabránit. Všem obviněným bylo v určitých časech jasné, že Högel je pacientům nebezpečný, řekla žalobkyně Gesa Weißová. Přesto jeho nežádoucí činnost vzali levně na vědomí. Nezasáhli z obav o reputaci klinik a ze strachu z nařčení z mobbingu a falešných podezření, doplnil DK.

Högel byl v červnu 2019 za 85 vražd odsouzen na doživotí. Série jeho činů začala v roce 2000 v nemocnici v Oldenburgu a skončila 2005 v klinice Delmenhorst. Odsouzený pacienty zabíjel injekcemi.

Žáci připravili hojivý dárek.
Od sousedů: Měsíčková mast pečovatelkám k Valentýnu

Vrtulník pomáhá půl století

Nejstarší vrtulník německé záchranné služby „Christoph“ oslavuje letos 50 let činnosti, píše DK. Letecký tým služby byl loni v 15 441 nasazeních, o 1400krát častěji než předloni. V celkovém součtu byly helikoptéry ve vzduchu 218 dnů. Služba provozuje 18 civilních vrtulníků. Dvanáct startuje denně, ostatní jsou jako záloha. Loni transportovaly 4080 pacientů. Nejčastěji létaly „Christoph 29“ v Hamburku - 1900krát, „Christoph 17“ v Kemptenu 1585krát a „Christoph 14“ v Traunsteinu 1440krát.

Nejstarší „Christoph 2“ byl do služby oficiálně nasazen roku 1972. Od roku 2008 startuje ze střechy úrazové kliniky ve Frankfurtu. Loni 1083krát, denně průměrně třikrát až čtyřikrát. Osádka je ke startu připravena do dvou minut. Akční rádius je kolem 60 kilometrů. Každá zásahová minuta stojí 67 eur. Piloty jsou policisté, lékaře staví úrazovka, sanitní služby hasiči.

Babička (109) se uzdravila z covidu!
Od sousedů: Přečkala covid a slaví 109

Myš je na známce roku

Více než 32 000 účastníků ankety Deutschen Post se muselo rozhodnout, jaká známka byla loni nejhezčí, píše DK.

Vyhrála ta vydaná k "Vysílání s myší", dětskému seriálu v německé televizi, který se nazývá „škola národa“. Řada byla poprvé vysílána 7. března 1971. Na druhém místě skončily comicsové figurky „Bibi & Tina“, třetí byl snímek malého křečka. K výběru bylo všech 52 známek vydaných v minulém roce. Historické motivy se neprosadily, známka ke 100. výročí narození mladé odbojářky proti nacismu Sophie Schollové ale byla alespoň na 5. místě. Foto: Deník/ WDR mediagroup

S činkou útočil na matku

59letý muž ve středu dopoledne napadl ve společném bytě ve Vídni 83letou matku činkou, napsal Volksblatt. Žena přežila s těžkými zraněními hlavy. Útočník po činu zavolal záchranku a čekal na její příjezd. Jako důvod uvedl psychické problémy. Útoku podle něho nepředcházela žádná hádka.