Poškozené podle obžaloby kopal, bil pěstmi, poléval je studenou vodou a pak je nechával hodiny stát u otevřeného okna. Děti i v zimě zavíral na balkoně.

Dětem je dnes mezi 16 a 22 lety. Dvě dívky a syn podali na otce trestní oznámení, třetí dcera a manželka odmítly vypovídat. Obviněný všechny uváděné činy popírá. Podle znalce je sice odpovědný, ale vykazuje silnou osobnostní poruchu. Státní zástupce proto navrhuje jeho umístění do zařízení pro duševně abnormální pachatele.

V Řeznu dostala 33letá žena osm let za usmrcení své 61leté matky, píše PNP. Oběť napadla v jejím bytě v Mainburgu kromě jiného porcelánovou soškou kočky a kuchyňským nožem. Oběť vykrvácela. Čin žena spáchala v afektu, ve zlobě z toho, že na přání matky se musela zbavit psa, který jí byl vším. Obžalovaná trpí od dětství psychickou poruchou emoční nestability, k tomu je alkoholičkou. Rozsudek bude vynesen příští čtvrtek.

Hýčkané prasátko s "paničkou".
Od sousedů: Žije si jako "prase v žitě"

V pátek byla ve Fürthu nalezena v bytovém domě žena se život ohrožujícími zraněními. Svědkové jí přivolali pomoc, ale poškozená později zemřela v nemocnici. Policie pátrá po muži vysokém asi 180 centimetrů a v dlouhé černé bundě, pravděpodobně kapucí, píše DK.

Tisíce proti opatřením

Ve vnitřním městě Vídně v sobotu demonstrovalo kolem 44 000 lidí proti koronavirovým opatřením. V Pasově se shromáždilo asi tisíc osob.

Tři králové vyzpívali 11,6 milionu

Při koledách Bavorského rozhlasu vyzpívaly děti letos 11,6 milionu eur, druhý nejlepší výsledek v dějinách této benefiční akce po loňském rekordu 11,9 milionu, píše DK.

Odpůrci očkování před sídlem vlády.
Od sousedů: Rakousko rozvolňuje, Bavorsko hledalo nejlepší snímky roku

Bez amnestie

Bavorsko nevyhlásí ani letos žádnou vánoční amnestii, píše DK. "Ta by byla věcně neospravedlnitelnou výhodou proti jiným vězňům, kterým odnětí trestu končí v jinou dobu," napsalo bavorské ministerstvo spravedlnosti.

Amnestie měla darovat hezký svátek vězňům, kteří by tak jako tak byli propuštěni se změnou roku, a umožnit jim využít nabídek pomoci poradenských míst, dřív než jejich personál odejde na vánoční prázdniny, píše DK. Dodává, že za určitých okolností mohou být propuštěni poslední předvánoční pracovní den vězni, kterým má trest vypršet mezi 22. prosincem a 6. lednem. Loni bylo takto propuštěno 239 lidí. Pro letošek nejsou oznámena žádná čísla.