Prostor u Oděvy dlouhodobě volal po větším zásahu. Zmizely například původní neupravené túje i keře. „Dosud travnaté plochy byly nahrazeny trvalkovými výsadbami, ale i čtyřmi stromy. Konkrétně jsou tam nově čtyři platany. V trvalkových záhonech je pak několik druhů růží, takže bude zajištěná dostatečná pestrost a dlouhá doba kvetení na celé lokalitě. O jarní aspekt se postarají cibuloviny, kterých je tam vysazeno na dva tisíce, takže se můžeme těšit na narcisy, tulipány a krokusy,“ přiblížila Petra Šelepová z odboru životního prostředí jindřichohradecké radnice.

Výraznou proměnou prošla i původně strohá spojovací chodba mezi pavilonem E a poliklinikou. Od loňského léta ji zdobí řada pokojových květin, které prostředí zpříjemnily a zútulnily.
Proměnil areál jindřichohradecké nemocnice. Za svoji práci získal ocenění města

Novinkou je také stříbrné pítko ve tvaru kuželu, kde se obyvatelé města nebo jejich čtyřnozí mazlíčci budou moci osvěžit v horkých letních dnech. Úpravy prostranství vyšly na jeden milion korun včetně DPH. Zhotovitelem stavebních prací byla firma KOSTKA JH a o výsadbu se postarala firma ZAT Tábor.

Prostranství u Oděvy nově doplnily také dvě sochy ze sochařského parku Josefa Andrleho z Dolního Skrýchova. Jde o abstraktní vyobrazení ženského a mužského torza ze žuly. Umělec městu svá díla zapůjčil na tři roky.