Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odpověď na petici: Zastavte kácení...

Jindřichův Hradec - Petici na zastavení kácení stromů v městském parku projednala rada města na svém 45. zasedání dne 9. prosince.

12.12.2009
SDÍLEJ:

Jindřichohradečtí radní se sešli v parku a jednali o stromech. Foto: Deník/Jana Hýbková

Usnesením č.1159/45R/2009 rada schválila níže uvedenou odpověď:

Město si je plně vědomo některých skutečností, které uvádíte ve Vaší petici, především toho, že parková zeleň má nezanedbatelný vliv na kvalitu života v městském prostředí, poskytuje životní prostor pro řadu živočišných druhů a v neposlední řadě je i určitou dominantou Jindřichova Hradce.

Stejně jako Vy si je i město vědomo skutečnosti, že v minulosti, tedy řádově před desítkami let (v útlém věku stromů), nebyla prováděna pravidelná a profesionální údržba stromů zde rostoucích, a proto je dnešní stav stromů takový, jaký je.

Je však nutno vzít na vědomí i skutečnost, že každý strom je živý organismus a každý živý organismus dříve či později dospívá ke svému konci. Proto také bylo v letošním roce pokáceno v parku několik stromů, ve všech případech však těch, které přímo ohrožovaly bezpečnost osob pohybujících se v parku. Torza pokácených stromů byla v parku záměrně několik dnů ponechána proto, aby měl každý možnost si prohlédnout, v jakém zdravotním stavu se stromy nacházely. Zásah byl proveden i z důvodu, že město nese, na rozdíl od signatářů petice, odpovědnost za případnou újmu na zdraví osob pohybujících se v parku.

Ujišťujeme Vás, že město nemá v plánu plošné vykácení stromů v parku či jeho části a nahrazení stávající zeleně novou, jak uvádíte, nepůvodní. V měsících říjnu a listopadu letošního roku byl soudním znalcem proveden průzkum zdravotního stavu stromů z hlediska jejich další perspektivy růstu a především z hlediska bezpečnosti osob, které se v parku pohybují. Rovněž byl vypracován znalecký posudek. Ze znaleckého posudku vyplývá závěr, které stromy nelze bez rizika v parku ponechat. Dále bude, opět profesionálním subjektem, zpracován projekt celkové rekonstrukce parku. Město nepochybně projekt předloží veřejnosti a vyzve občany k diskusi.

Z výše uvedených skutečností je zřejmé, že město nemělo a ani nemá v úmyslu provádět v parku ničím nedoložené neprofesionální zásahy.
Nemá ani v úmyslu z diskuse o další podobě parku vyřadit jindřichohradeckou veřejnost a věří, že se ve správný okamžik veřejnost do diskuse k této problematice zapojí.

Ladislava Ledvinková, Odbor správy majetku MěÚ J. Hradec

12.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Úspěšná štafeta hradeckých orientačních běžkyň. Zleva:Eliška Hojná, Kateřina Blažková a Tereza Kinštová.

Hradecké orientační běžkyně mají stříbro z mistrovství republiky

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Dvě nehody zavřely dvě silnice

Jindřichohradecko - V rozmezí čtvrt hodiny zablokovaly dvě dopravní nehody silnice u Nové Vsi nad Lužnicí a u Kunžaku.

Stoprocentní zůstávají už jen včelničtí hokejisté

Jindřichohradecko – Okresní přebor hokejistů pokračoval druhým kolem.

Muž zpronevěřil peníze od důchodkyně

Novobystřicko - Seniorka svěřila muži peníze. Zřejmě o ně přišla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení