Pondělí

Jindřichohradecko – Supermarkety ohrožují včetně drobných obchodníků i provozovatele tradičních masen a řeznictví.

Deník: Zatímco se supermarkety hemží lidmi takřka každý den, k tradičnímu řezníkovi už chodí jen stálí zákazníci. Ti totiž dobře vědí, že kromě toho, že si nakoupí kvalitnější potraviny, odnesou si zároveň maso za méně peněz než z marketu.

Úterý

Dačice – Oddělení cévní chirurgie v dačické nemocnici, které provozovala společnost PP Hospitals, skončilo k 1. lednu letošního roku. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) vypověděla PP Hospitals smlouvu. Nepřistoupila ani na náhradní variantu v podobě transformace na oddělení jednodenní chirurgie.

Deník: Podle lékařky z tamního oddělení však všechny podmínky splněny byly a pacienty budou ošetřovat nadále. Zatím zadarmo a do konce března je prý přeobjednají k jiné pojišťovně. Vypovězení smlouvy je hlavně na úkor pacientů a místo slibovaného rozvoje nemocnice se lidé z Dačicka dočkali zatím jen dalšího rušení zdravotní péče.

Středa

Nová Včelnice – Pracovnice jedné herny v Nové Včelnici se rozhořčeně obrátily na redakci Deníku kvůli zveřejněnému článku o nové vyhlášce, která od nového roku zakazuje provozování výherních automatů na vytýčených místech ve městě.

Deník: Málo platné, hrací automaty nechtějí dnes lidé nikde. Tedy pravda kromě těch, pro které znamenají obživu a těch, kteří si na ně vypěstovali závislost.

Čtvrtek

Jindřichohradecko – Střídání mrazivých dnů s oteplením nadělalo v posledních dnech vrásky na čele vodohospodářům. V Dačicích, ve Studené, ale i v Kardašově Řečici zaznamenali velké úniky vody.

Deník: V dobách, kdy prý stával kubík vody 80 haléřů, nikoho ani nenapadlo řešit nějaké úniky vody do země. Dneska je to ale mnohem dražší záležitost, na jejímž vyřešení mají zájem všichni.

Pátek

Jindřichohradecko – Jako neproveditelný nesmysl vidí někteří zástupci obcí na Jindřichohradecku vládní návrh, podle kterého by měli v budoucnu zastupitelé v malých obcích kontrolovat, čím jejich občané topí v kotlích na tuhá paliva.

Deník: Všichni lidé se chtějí v zimě ohřát, ale plasty dá do kamen jen ignorant. Dobré sousedské vztahy na vesnici by však kouř z komína ohrožovat neměl.