Pondělí

Jindřichohradecko – Odchod senátora Milana Štěcha z čela Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) vnímají někteří odboráři z Jindřichohradecka jako velkou ztrátu.

Deník: Poctivých politiků, jak totiž odboráři Milana Štěcha vidí, je totiž podle posledních let u nás nedostatek. Proto je dobré, že zůstává v politice dál i se svými ideály. Zatím však zůstává otázkou, kdo a jaký bude jeho následovník v odborech.

Úterý

Jindřichohradecko – Mléka může být nedostatek. Za prosincové dodávky dostali sice chovatelé mléčného skotu od Madety více, ale jejich výpověď ze smlouvy běží dál.

Deník: Nepříznivé podmínky pro zemědělce se vloni vyhrotily. Není proto divu, že si někteří řekli, že už nebudou nadále vyhazovat peníze z okna a své dlouholeté úsilí vložené do výroby mléka prostě vzdali. Ti vytrvalí si jen snaží zajistit přežití svých chovů tím, že bojují za zvýšení výkupní ceny mléka.

Středa

Jindřichohradecko – Operační středisko Zdravotnické záchranné služby bude už jen v Českých Budějovicích. Nyní se již každý na Jindřichohradecku, kdo vytočí tísňovou linku záchranky 155, dovolá do na dispečerské řízení operačního střediska v Českých Budějovicích.

Deník: U centrálního operačního střediska bude zásadní popis místa, kam má rychlá záchranná služba dorazit. Nebude už tedy možné lokalizovat místo podle místních ustálených názvů. Doufejme, že lidé budou umět místo, kde leží zraněný, správně popsat a záchranáři tak tím pádem dorazí včas.

Čtvrtek

Jindřichohradecko – Na Jindřichohradecko dorazili kruté mrazy, zejména na Studensku, ale třeba i v Lomech, naměřili na venkovních teploměrech lidé rekordních 27 stupňů pod nulou.

Deník: Extrémně nízké teploty komplikovaly lidem život na všech frontách, od startování aut počínaje a prasklým potrubím konče. K všeobecné radosti přišel o den později místo silného mrazu opět sníh.

Pátek

Jindřichův Hradec – O Čtyři sta padesát tisíc korun navíc oproti původnímu návrhu dostanou letos jindřichohradecké tělovýchovné a sportovní organizace na podporu činnosti mládeže. Celkem to tedy bude 5,45 milionu korun.

Byla to jediná změna v návrhu rozpočtu pro letošní rok, o jejíž prosazení při středečním zasedání městští zastupitelé stáli.

Deník: Prosazení změny v rozpočtu ve prospěch sportovců proběhlo zcela hladce, a tak člověka napadne, proč to nešlo hned, když sportovní kluby již loni po navýšení nájmů avizovaly, že pět milionů stačit nebude.