Pondělí

Jindřichohradecko – O víkendu se teplota na Jindřichohradecku pohybovala kolem dvou stupňů nad bodem mrazu. Sníh tál pouze pozvolna, proto jsou hladiny řek v okrese prozatím v normálním stavu. Předpověď však hlásí další oteplení. Hrozícím povodním z tajícího sněhu se snaží předejít rybáři společně s pracovníky Povodí Vltavy.

Deník: V průběhu týdne jsme se dočkali dalšího tání a v některých dnech téměř jarního počasí. Meteorologové však na příští týden slibují znovu ochlazení, na pravé jaro si tedy budeme muset ještě počkat.

Úterý

Jindřichův Hradec – Nový šéf jindřichohradecké nemocnice Jaroslav Vohnout v rozhovoru pro Deník mimo jiné sdělil, že je mu 55 let a vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde získal také doktorát.

Deník: Jindřichohradecká nemocnice má již od minulého týdne nového šéfa. Jana Mlčáka ve funkci nahradil Jaroslav Vohnout, který se Deníku představil v rozhovoru. Jak se bude nemocnice vyvíjet dál, ukáže pouze čas.

Středa

Jindřichohradecko – Nový sazebník jednotlivých úkonů za pečovatelské služby společnosti Ledax, jejíž pracovníci zajišťují od loňského roku pečovatelskou službu také na Jindřichohradecku, vyvolal pobouření u příbuzných seniorů. Pracovníci Ledaxu však musí sazebník takto vypracovat, aby splnili podmínky dané ze zákona o sociálních službách.

Deník: Není divu, že se příbuzným zdá sazebník, který odpočítává koruny po patnácti minutách, kdy si senior má například dojít na záchod, nedůstojný. Bohužel, tak má prý být ze zákona nastaven. Nabízí se otázka: Jsou zákony v této zemi psány pro lidi?


Čtvrtek

Suchdol nad Lužnicí – Kulturní dům v Suchdole nad Lužnicí, který zejména mladí lidé znají pod názvem Music Club Pyramida, možná změní nájemce. Pronajímán pak bude za nových podmínek než tomu bylo doposud. Se současným provozovatelem totiž bude ukončena nájemní smlouva.

Deník: Mládeží velmi oblíbená diskotéka v Suchdole nad Lužnicí nezavře. Je dobře, když se mladí vyřádí na diskotéce a nebudou svou přebytečnou energii vydávat zakázanými způsoby a devastovat město.


Pátek

Jindřichohradecko – Na Jindřichohradecku, podobně jako na jiných místech v republice, nebylo jasno, zda v pondělí od 4 do 9 hodin vlaky pojedou či nikoliv. Provozovatelé autobusové dopravy však svůj jízdní řád neomezí. Novela zákona o dani z přidané hodnoty, která platí od 1. ledna, vyvolala pobouření kvůli zavedení zdanění všech zaměstnaneckých benefitů dojednaných v kolektivních smlouvách.

Deník: Na Jindřichohradecku se chystali stávkovat železničáři. Školáci a zaměstnanci, kteří jsou na železniční dopravě závislí, se tak nemusí bát, že v pondělí vlaky nepojedou. Pokud poslanci schválí novelu zákona a pracovníkům v dopravě zruší zdanění zaměstnaneckých benefitů, bude stávka zažehnána definitivně.