Pondělí

Jindřichův Hradec – Chatu v Klenové na Novobystřicku, jejíž střecha se ve čtvrtek večer ocitla v plamenech, předtím navštívil zloděj. Jak již Deník informoval, na místě zasahovali hasiči z Jindřichova Hradce a Nové Bystřice. Požár způsobil škodu za čtvrt milionu korun.
Deník: Chaty jsou skutečně častým a mnohdy snadným terčem zlodějů. V dlouhodobě opuštěných chatách je proto lepší nenechávat cenné věci.

Úterý

Jindřichohradecko – „Poslanci to vyřešili šalamounsky, nechali to na nás. To kvůli tomu ani nemuseli zasedat,“ komentoval novelu antikuřáckého zákona majitel restaurace Na Bojišti v Nové Bystřici Rudolf Urban. Podle novely zmíněného zákona totiž musí od 1. července každý provozovatel restauračního zařízení svou provozovnu zvenčí označit nálepkou, která bude návštěvníkům oznamovat, že se jedná buď o nekuřáckou restauraci, nebo naopak o kuřáckou.
Deník: Protože se většina hospodských bojí o zákazníky, budou nejspíš často restaurace označeny oběma nálepkami najednou. A je to dobře, vybere si kuřák i nekuřák.

Středa

Jindřichův Hradec – Nová petice proti státní maturitě s názvem Učitelé pro kvalitní maturitu vznikla v Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích. Názory vedení středních škol na Jindřichohradecku na státní maturitu jsou rozporuplné. Některé školy se k petici připojily, jiné ne, další školy nejsou pro ani proti.
Deník: Státní maturita vyvolává stále řadu diskuzí. S peticí souhlasí také Radka Ženíšková, která napsala do redakce Jindřichohradeckého deníku svou reakci na článek. Dálkově si dodělává maturitu, je ve druhém ročníku a stále neví, jak vše dopadne. Přejme jí tedy, ať zvládne i tu státní maturitu, v případě, že se jí někdy dočkáme.

Čtvrtek

Jindřichohradecko – Výstavba mostu přes Nežárku v Horním Žďáru, některých cyklostezek a dalších projektů na Jindřichohradecku je v současné době nejistá. Prošetřování přidělování evropských peněz prostřednictvím Regionálního operačního programu (ROP) Jihozápad se bohužel zmíněných projektů nemile dotýká. Původní radost těch, kteří měli před podepsáním smlouvy, se změnila ve zklamání.
Deník: Realizovat jakékoliv projekty v době krize bez jakékoliv finanční podpory je většinou jak pro vedení měst a obcí, tak pro jednotlivé subjekty doslova nemožné. Prověřování pochybností je však správné, zejména když se jedná o miliony.

Pátek

Jindřichohradecko – Led na rybnících komplikuje rybářům na Jindřichohradecku přípravy na jarní výlovy. Ryby však prý na velikonočních stolech budou, a to bez zdražení, i když stále zamrzlé hladiny rybníků roztávají jen pozvolna.
Deník: Vyznavači rybích pokrmů se na Velikonoce docela určitě pomějí. Rybáři si totiž naštěstí vědí rady v každé situaci a nenechají se zaskočit ani ledovou hladinou.