Pondělí
Plavsko – V Plavsku se uskutečnilo setkání rodáků, součástí setkání bylo otevření sportovního hřiště s umělým povrchem.
Deník: S létem se roztrhl pytel se zajímavými slavnostmi a festivaly. Otevření sportovního hřiště bylo jistě zajímavým zpestřením setkání rodáků.

Úterý
Jindřichův Hradec – Necelá dvacítka lidí si v úterním deštivém dopoledni přišla do jindřichohradeckých Husových sadů připomenout 595. výročí upálení Mistra Jana Husa. Po úvodním slově místostarosty Alfreda Němce vzpomínkovým aktem provázela farářka Církve československé husitské Jana Valsová a evangelický farář ze Strmilova Drahomír Frühbauer.
Deník: Památka Mistra Jana Husa si zaslouží úctu. Celý život bojoval za pravdu a je tak právem uctíván a oslavován svátkem.

Středa
Jindřichohradecko – Do statistiky černého začátku prodlouženého svátečního víkendu na českých silnicích se zapsalo i Jindřichohradecko. V pátek kolem čtvrt na šest odpoledne přišel o život šestadvacetiletý motocyklista z Českovelenicka při nehodě mezi Novou Vsí nad Lužnicí a Českými Velenicemi.
Deník: Léto, prázdniny a dovolená přinášejí bohužel kromě radostných chvil také oběti na silnicích. Mnoho obětí je každý rok také mezi motocyklisty, tak jako v případě páteční tragické nehody u Českých Velenic.

Čtvrtek
Lásenice – Muž (48 let) v pondělí při kácení vzrostlého stromu motorovou pilou nedodržel předepsaný technologický postup těžby a řádně nezajistil místo kolem káceného stromu. Při následném pádu stromu byla zasažena žena, která zraněním podlehla.
Deník: Oběti na životech bohužel přinášejí také práce, jako je kácení stromů. Pozor by si proto měli dávat také všichni kutilové a zahrádkáři.

Pátek
Nová Bystřice – Část areálu bývalé Almy v Nové Bystřici je, jak uvedl Deník před časem, využitá. Výroba nerezových zábradlí a dalšího nerezového zařízení firmy Alu–inox se začala rozjíždět před dvěma týdny. O vývoji situace v bývalé celnici, kde měla vzniknout firma Induco, se zatím žádné informace nepodařilo získat.
Deník: Nová Bystřice potřebuje, tak jako jiné části regionu, nová pracovní místa. Areál bývalé Almy by měl být tedy využit tak, aby se pracovní příležitosti do města zase vrátily, snad jsou nové firmy alespoň malou nadějí pro místní.