Pondělí

Jindřichohradecko – Vodní hladiny řek i rybníků na Jindřichohradecku v sobotu zvedaly vytrvalé vydatné deště. Od soboty odpoledne pomáhali dobrovolní hasiči z Českého Rudolce u obce Matějovec vytáhnout autobus zapadlý do bahna, dobrovolní hasiči z Cizkrajova čistili kanály v Mutné a jiní zasahovali na dalších místech v okrese, kromě Dačicka.
Deník: Bez pomoci dobrovolných hasičů by se při živelných pohromách, kam velká voda bezesporu patří, lidé někde ani neobešli.

Úterý

Jindřichohradecko – „V současné době do rybníka Rožmberk více vody přitéká, než z něj odtéká. Pořád je ve stejné fázi jako o víkendu, je tedy stále využívaný jeho retenční prostor, abychom zamezili co nejvíce vzniku škod na povodí Lužnice,“ informoval předseda představenstva společnosti Rybářství Třeboň Josef Malecha.
Deník: Není to poprvé, co velikán mezi rybníky Rožmberk, chránil obce a města pod sebou. Tentokrát se však nemuseli lidé vůbec obávat protržení jeho hráze jako tomu bylo v roce 2002.

Středa

Jindřichohradecko – Hektické chvíle zažívali první dva dny v týdnu pracovníci Městských úřadů v Jindřichově Hradci, Třeboni a Dačicích při evidování kandidátek.
Deník: Volební maraton se pomalu rozbíhá, kandidátky jsou odevzdány a volební kampaň nabere postupně na obrátkách. Jak se situace vyvine, ukáže až říjen.

Čtvrtek

Jindřichův Hradec – Jedním slovem „Apokalypsa“ komentoval včera podnikatel Martin Fousek situaci v polské Bogatynii. Jak již Deník informoval, v úterý odpoledne se známý jindřichohradecký zmrzlinář vydal s humanitární pomocí na sever Čech.
Deník: Pomocných rukou a prostředků není při katastrofických situacích, jaké způsobuje vodní živel, nikdy dost. Ti, kteří okamžitě pomáhají, si zaslouží obdiv.

Pátek

Třeboň – Rozšířit ubytovací kapacity a wellness chce vedení radnice. Připravovaný projekt za mnoho milionů korun třeboňští zastupitelé jednohlasně podpořili. Vedení města chce totiž podat na podzim žádost o dotace
Deník: Zvelebování městského majetku, jako jsou oboje třeboňské lázně, je záslužné. Klientela je zvyklá na luxus, tak je třeba se jí přizpůsobit.